NFL: Sebastian Janikowski i Oakland Raiders lepsi od mistrzów (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-08 08:36

To właśnie Sebastian Janikowski otworzył wynik spotkania. Po pierwszej kwarcie jego Raiders prowadzili 6:0, dzięki skutecznym kopnięciom Polaka z 24 i 29 jardów.

Na pierwszy touchdown czekaliśmy do początku drugiej kwarty. Po 53 sekundach tej odsłony zanotował go Latavius Murray dzięki krótkiej, aczkolwiek bardzo wymagającej akcji biegowej. W odpowiedzi przyłożenie dla Denver zdobył Jordan Norwood. Do przerwy mieliśmy jeszcze jedno wejście w pole punktowe - znów po akcji biegowej zrobił to Latavius Murray. Raiders prowadzili po pierwszej połowie 20:10, choć mogli wyżej, gdyby Sebastian Janikowski wykorzystał field goal z 48 jardów. Kopnięcie Polaka poszybowała jednak na prawą stronę od bramki.

Trzecia kwarta nie przyniosła ani jednego punkty, a ostatnia odsłona była remisowa 10:10. Sebastian Janikowski dołożył do swojego dorobku trzy "oczka" trafiając z 35 jardów. Łącznie wałbrzyszanin zdobył 12 punktów wykorzystując wszystkie trzy podwyższenia i 3/4 field goal.

Dla Oakland Raiders zwycięstwo nad mistrzami NFL było już siódmą wygraną w sezonie. Zespół Polaka zanotował tylko dwie porażki, co oznacza, że lepiej spisują się tylko liderzy poszczególnych konferencji. W AFC, czyli tej w której grają Raiders prowadzą New England Patriots (7-1), a w NFC najlepsi są Dallas Cowboys.

Za tydzień drużyna Sebastiana Janikowskiego pauzuje. Kolejny mecz rozegra dopiero 22 listopada, u siebie z Texas Titans.

Denver Broncos - Oakland Raiders 20:30 (0:6, 10:14, 0:0, 10:10)