Udana sobota pod koszem dolnośląskich zespołów

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-12-03 22:25

Ślęza pewnie pokonała na własnym parkiecie, prowadzoną przez byłego trenera wrocławianek Algirdasa Paulauskasa, Energę Toruń 91:67. Zespół Arkadiusza Rusina tylko w inauguracyjnej odsłonie miał kłopoty z rywalkami. W pierwszej kwarcie Ślęza była na prowadzeniu tylko przez minutę.

Drugą część meczu wrocławianki rozpoczynały z 6-punktowym deficytem. Po 5 minutach miejscowe odrobiły straty i już do końcowej syreny niepodzielnie panowały na parkiecie, odnosząc siódmą ligową wygraną z rzędu. W zespole z Wrocławia oprócz najskuteczniejszej Marissy Kastanek (17 punktów) świetnie spisywały się Sharnee Zoll (14 punktów i 13 asyst) oraz Nikki Greene (13 punktów i 11 zbiórek).

Ślęza objęła prowadzenie w tabeli, ale liderująca do tej pory Wisła Kraków ma rozegrany mecz mniej.

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 91:67 (17:23, 28:14, 27:14, 19:16)

Ślęza: Kastanek 17, Zoll 14, Greene 13 , Skobel 13, Kaczmarczyk 13, Rymarenko 9, Śnieżek 9, Sklepowicz 3, Majewska 0, Zuchora 0.

Energa: Morris 25, Cain 14, Radomska 8, Harris 8, Gajda 7, Adamowicz 2, Tłumak 2, McBride 1.

Od 22 października na kolejną wygraną w lidze czekały koszykarki z Polkowic. Przełamanie zespołu CCC nastąpiło na parkiecie beniaminka rozgrywek. Pomarańczowe okazały się lepsze od Ostrovii Ostrów Wlkp., wygrywając 86:72. Na ławce trenerskiej polkowickiej drużyny debiutował w tym spotkaniu Maros Kovacik. To już trzeci szkoleniowiec zespołu w tym sezonie.

Mimo, że zespół CCC po 5 minutach prowadził już 18:4, koszykarki Ostrovii w połowie drugiej kwarty zdołały zniwelować straty. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Polkowiczanki zdominowały strefą podkoszową i tym elementem przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Największy wkład w sukces CCC miały Marija Rezan, Isabelle Harrison i Ewelina Gala, które wywalczyły w sumie 47 oczek. Walerija Musina do 13 punktów dołożyła z kolei 9 asyst.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - CCC Polkowice 72:86 (21:27, 18:14, 13:25, 20:20)

Ostrovia: Stępień 19, Jones 14, Orozović 9, Bishop 9, Motyl 8, Jackowska 5, Sosnowska 4, Cebulska 4.

CCC: Rezan 16, Harrison 16, Gala 15, W. Musina 13, Idziorek 11, Leciejewska 5, Ortiz 4, R. Musina 4, Urbaniak 2.