Imponujący debiut w roli liderek. Ślęza – Ostrovia 68:44

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-11 19:07 | Zmodyfikowano: 2017-02-11 19:07

Ślęza koszykarski koncert rozpoczęła już w pierwszej kwarcie. Koszykarską orkiestrą dyrygowała Sharnee Zoll, która miała wtedy na swoim koncie 10 punktów na 100% skuteczności. Amerykańska rozgrywająca trafiła obie próby zza łuku i dwie kolejne bliżej kosza, w tym jedną, po dwutakcie równo z syreną. Jakby tego było mało miała jeszcze 2 asysty i dwa przechwyty. Cały zespół gospodarzy grał na skuteczności 9/12 z gry. Zawodniczki Ostrovii oddały dokładnie tyle samo rzutów, ale tylko trzy znalazły drogę do kosza. Efekt był taki, że po pierwszej kwarcie wrocławianki prowadziły 23:9.

Przy takiej dyspozycji zespołu Arkadiusza Rusina pytanie było jedno. Czy jego zawodniczkom uda się poprawić wynik z poprzedniego spotkania z Ostrowem? Wtedy Ślęza wygrała różnicą 30 punktów (88:58). Teraz, do przerwy, wrocławianki były na dobrym kursie. Imponujące prowadzenie 38:14 brało się m.in. z dobrej defensywy. Ekipa gospodarzy w pierwszej połowie wymusiła na rywalkach 10 strat co przełożyło się na aż 14 łatwych punktów.

*Statystyka I połowy: Skuteczność z gry Ostrovii – 4/24. Dla porównania Ślęza trafiła 19 z 38 rzutów.

Po powrocie z szatni szansę dostały głównie zmienniczki i było to widać w wyniku. Druga połowa była remisowa – 30:30. Trzecią kwartę punktem wygrała Ślęza, a w ostatniej odsłonie taka sama różnica była na korzyść gości.

Trener Arkadiusz Rusin dał zagrać wszystkim 12 zawodniczkom powołanym na to spotkanie. W ekipie wrocławianek zabrało kontuzjowanej Agnieszki Śnieżek i chorej Agnieszki Majewskiej.

Ślęza po zwycięstwie nad Ostrovią utrzymała pierwsze miejsce w Basket Lidze Kobiet. Druga w tabeli Wisła jednak także nie zwalnia tempa. Krakowianki rozgromiły u siebie Widzew Łódź 80:45 i po 18 kolejkach mają identyczny bilans jak wrocławianki – 15 zwycięstw i trzech porażek.

Ślęza Wrocław – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 68:44 (23:9, 15:5, 12:11, 18:19)

Punkty dla Ślęzy: Kastanek 12, Treffers 10 (10 zbiórek), Zoll 10, Sklepowicz 9, Skobel 6, Koperwas 5, Jaworska 5, Rymarenko 3, Kaczmarczyk 2, Zuchora 2, Greene 2

Punkty dla Ostrovii: Motyl 11, Nowicka 11, Stępień 6, Bishop 6, Jackowska 4, Kaczmarek 3, Orozović 2, Kowalczyk 1