ZŁOTY POCIĄG: Jest zielone światło na dalsze poszukiwania!

Bartosz Szarafin, MK | Utworzono: 2017-06-09 16:25 | Zmodyfikowano: 2017-06-09 16:25
A|A|A

Fot. Michał Wyszowski oraz Spółka XYZ

Piotr Koper, który szuka legendarnego składu z czasów II wojny światowej ma już niezbędne pozwolenia i zaledwie trzy tygodnie na przeprowadzenie badań na 65. kilometrze - czyli w miejscu gdzie jego zdaniem wagony mają się znajdować. Informację tę, potwierdza konserwator zabytków Maria Ptak i od razu zaznacza, że o żadnym kopaniu nie ma mowy:

Przypomnijmy, że rok temu w sierpniu Koper wraz z załogą kopał już na 65 km. , ale niczego nie znalazł. Teraz dzięki zastosowaniu i analizie wyników z kilku metod geofizycznych - poszukiwacz chce się upewnić co do obecności złotego pociągu w tym miejscu. Zgodę wydała już konserwator zabytków - Maria Ptak. Jak dodaje - sama jest ciekawa wyników:

Pozwolenie jest ważne do końca miesiąca. A o złotym pociągu stało się głośno w połowie 2015 roku. Świat obiegła  wtedy wiadomość o zgłoszeniu znaleziska, w postaci zaginionego składu z okresu II Wojny Światowej. Miały o tym dowodzić wydruki z georadaru.

Do Wałbrzycha przyjechało wojsko. Wkrótce po tym, nieinwazyjne badania przeprowadzili odkrywcy i Akademia Górniczo Hutnicza. Istnienia pociągu nie udało się udowodnić. W sierpniu ubiegłego roku rozpoczęto wykopaliska, które również nie dały odpowiedzi. Wyniki mają dać jednoznaczną odpowiedź - mówi Piotr Koper:

 

 Czytaj też:

ZŁOTY POCIĄG: Będą kolejne badania i odwierty, będzie też fundacja

ZŁOTY POCIĄG: Przegrali z deszczem, wiertnica nie wjedzie

ZŁOTY POCIĄG: Odwiert ostatniej szansy w poniedziałek

ZŁOTY POCIĄG: Zaczęli kopać! [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

Złoty pociąg naprawdę zmienił Wałbrzych!

Złoty pociąg: Wspólne badania AGH Kraków oraz Discovery "Złoty pociąg. Krótka historia szeleństwa"

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~a mie zastanawia
2017-06-13 16:11:41
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
co ma konserwator do nasypu kolejowego? czemu ten nasyp jest tak chroniony przez konserwatora :D czyżby te iły w nasypie były dziedzictwem kulturowym naszego kraju?
~Ghost
2017-06-13 01:32:00
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak się zastanawiam czemu ten teren tak bardzo zaciekawił panów odkrywców to nie jest do końca jasna sprawa ludzie wierzą w to co media mówią a zwłaszcza w tv pociąg to tylko przykrywka tam chodzi o tajne nazistowskie archiwa lub też badania nad bronią biologiczna może tam być podziemne laboratorium myślę że odkrywcy działają dla kogoś bardzo wysoko postawionego kto finansuje to całe przedsięwzięcie bo koszta tej akcji są ogromne i nieprawda że podczas tych wykopów nic nie znaleźli oni wiedzą dobrze co tam jest
~anzelm
2017-06-11 21:16:51
z adresu IP: (86.73.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie rozumie jednego.... Jak Ci ludzie moga domagac sie odszkodowania za znaleziony skarb kiedy go jeszcze nie znalezli...? Wiec ja rowniez mowie ,jak znajdziecie to zycze sobie 10% , dlaczego nie?
~Tyson
2017-06-11 09:48:24
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niemcy wyjechali jeszcze w czasie wojny z tymi bogactwami niech szukają
~Mac
2017-06-10 13:52:04
z adresu IP: (176.11.xxx.xxx)
Ocena: -1
Niech szukają
~nocek
2017-06-10 05:15:51
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pomijając sprawę jest czy niema tego pociągu zastanawia mnie co innego, coraz mniej rozgarnięci i wręcz prymitywni osobnicy próbują błysnąć.
~Arladiuss
2017-06-10 04:15:30
z adresu IP: (82.132.xxx.xxx)
Ocena: -3
Haha ale polaki to glaby szfaby juz Dawno wmlatach 80 tych To zawineli myslicie Ze kg zlota wory z hajsem by zostawili dla polaczkow buhhaah smiech ..!
~Betitta
2017-06-09 23:04:15
z adresu IP: (82.217.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jasne że jest ale nie w tym miejscu, mogą sobie kopać a gdy właściwy teren wykupi właściwy człowiek to wykopie tak żeby nikt o tym nie wiedział. Leją wodę i tyle
~Adek
2017-06-09 21:22:47
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tam juz nie ma napewno ponad 30 lat . Ruskie jak rzadzily u Nas to jak byl to juz go wywiezli do Moskwy
~Araja
2017-06-09 20:36:22
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak to nie ma nic o kopaniu. A notoryczne kopanie w dupsko przez urzędników państwowych i rzucanie kłód pod nogi przez zawiłą biurokrację?
~Anonim
2017-06-09 18:45:28
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nic tam nie ma
NA ANTENIE
MagdaBajor
PiotrPietraszek
Magda Bajor , Piotr Pietraszek
 15:00 - 18:00
SOR
Zapraszamy