Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #26 (21.08 - 27.08)

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2017-08-25 19:00 | Zmodyfikowano: 2017-08-25 19:00
A|A|A

Radio Wrocław Kultura: nowamuzyka #26 (21.08 - 27.08)

THE ISLEY BROTHERS & SANTANA – Mercy Mercy Me (The Ecology)

Rodzinny duet Carlos Santana & Cindy Blackman połączył swe siły z braćmi Isley (Ronnie & Ernie), nagrywając co prawda  mało porywający zestaw coverów (na „Power Of Peace” znajdziemy utwory Steviego Wondera, Billie Holiday czy Curtisa Mayfielda), wśród których klasyk Marvina Gaye'a najlepiej się broni.


CAGE THE ELEPHANT – Instant Crush

Kolejny cover choć z krótszym muzycznym stażem. Wydany w te wakacje pierwszy koncertowy album Cage The Elephant, nagrany został podczas serii kameralnych koncertów w Los Angeles, Knoxville i Nashville, gdzie zespół wspomagany był przez kwart smyczkowy. „Unpeeled” przynosi zestaw autorskich piosenek oraz miłą i bezpretensjonalną wersję hitu Daft Punk, podaną z indie rockową, młodzieńczą werwą bijącą od nagrodzonego Grammy zespołu.


JULIA HOLTER – Condemnation

To kolejny singiel z wydanej w tym roku płyty Julii Holter, „In The Same Room”. Album stanowi przekrój całej dyskografii artystki. Szczególnie dużo tutaj utworów  z ostatniej studyjnej płytyHave You In My Wilderness”, które zarejestrowane zostały podczas dwudniowej sesji nagraniowej, którą Julia odbyła w RAK Studios.


DECLAN MCKENNA – Isombard

Gdyby cała debiutancka płyta „What Do You Think About the Car?” była tak dobra, jak jej pierwsze 4 piosenki... Na szczęście momenty banalnego popu równoważone są lekką chropowatością, co sprawiło, że BBC dostrzegło w 19-latku materiał na potencjalną gwiazdę. Jeżeli będzie pisał takie piosenki, jestem za.


MICHAEL NAU – Good Thing

Z niekończącego się katalogu „mało znanych i mało granych” w tym tygodniu wyciągamy Michaela Nau. „Good Thing” to idealna piosenka na końcówkę lata. Ciepły i spokojny głos, pięknie wkomponowane plamy fortepianu, słowem idealna ścieżka dźwiękowa do odpoczynku przy zachodzącym sierpniowym słońcu.


HEMBREE – Had It All

O ile Michael Nau na scenie obecny jest juz od ponad dekady, o tyle trio Hembree dopiero rozpoczyna swoją przygodę. „Had It All” zapowiada EP-kę o tym samym tytule.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama