Nie Było Grane: nowa muzyka Jacka White'a, Davida Byrne'a i Lucy Dacus

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-01-13 13:30 | Zmodyfikowano: 2018-01-13 13:30

Kiedy pod koniec grudnia wieszczono, że ekipie Stu McKenziego nie uda się dotrzymać ogłoszonego w lutym rekordowego planu wydawniczego (5 autorskich albumów w przeciągu 12 miesięcy!), w ostatnim dniu minionego już roku, Australijczycy z King Gizzard & The Lizard Wizard jak gdyby nigdy nic wydali „Gumboot Soup”. Sprawdzimy, czy oprócz wskaźnika ilościowego również ten jakościowy został zachowany?


Następnie pierwsze ogłoszenia festiwalowe. Wiemy już, że w 2018 r. po raz pierwszy w Polsce zobaczymy Grizzly Bear (OFF), David Byrne zawita do Gdyni (Opener), a Jane Weaver pojawi się w Białymstoku (Halfway). Przypomnimy fragmenty „Painted Ruins”, pochylimy się nad niesłuchanym jeszcze w Nie Było Grane, a w wielu miejscach chwalonym „Modern Kosmology” Jane Weaver, sprawdzimy też jak zapowiada się planowane na marzec dzieło Davida Byrne'a.


 Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 19.00.


Wspomniana płyta Byrne'a nazywać się będzie „American Utopia” i ukaże się 9-go, miesiąc wcześniej nowym albumem obdarzy nas Franz Ferdinand, zaś na końcu tej wyliczanki umieszczamy „Boarding House Reach” Jacka White'a (premiera 23 marca). Płyt jeszcze nie ma, ale pierwsze, znakomite (!) zapowiedzi tych wydawnictw pojawią się podczas naszego spotkania.


Prawie na koniec 3xC czyli kartka z kalendarza: 13 stycznia 1938, 1968 i 1973 r. Zaręczam, warto będzie wytrwać do 19!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.