Stare gry w Muzeum Narodowym, smog w BWA Dizajn, młodzi fotograficy i rzecz o kolorach w Radiu Wrocław Kultura [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-01-31 18:53 | Zmodyfikowano: 2018-02-01 17:18


Na początek rozmowa z Zuzanną Mikołajek, kuratorka wystawy "Entliczki, pentliczki, czarodzieje i księżniczki". Na ciekawej, skierowanej dla dzieci i dorosłych wystawie w Muzeum Narodowym, zwiedzający mogą zobaczyć zabytkowe zabawki, serwetki z motywami baśniowymi, dowiedzieć się, do czego służyły latarnie magiczne a nawet zagrać w jedną z dawnych gier planszowych.

Posłuchaj całej rozmowy:"Smog w ciągu krótkiego czasu awansował z abstrakcyjnego zjawiska do palącego utrapienia naszej codzienności". Tym jak projektanci mogą wspomóc niezależną, obywatelską mobilizację zajmą się organizatorzy tegorocznych Noworocznych Postanowień. Szczegóły projektu realizowanego przez galerię Dizajn BWA zdradzają Iwona Kałuża, Jakub Zasada i Paweł Mildner.

Posłuchaj całej rozmowy: 


 


Manfred Bator
opowiada o trwającej do 9 lutego wystawie "MADE-IN-PHOTO 10". W Galerii FOTO-GEN prezentowane są realizacje fotomedialne powstałe w czterech artystycznych pracowniach akademickich: wrocławskiej, warszawskiej, gdańskiej i łódzkiej.

Posłuchaj całej rozmowy:„Moje wcześniejsze prace skupiały się na tworzeniu odpowiedniej konstrukcji — zapisie ruchu i znajdowaniu pewnych napięć energetycznych. Zawsze fascynował mnie także kontekst symboliczny i metafizyczny wymiar obrazu. Najnowsza wystawa łączy te sfery". Tak o swojej nowej wystawie w pod tytułem "Wredna małpa losu" w Galerii Entropia mówi Beata Rojek

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.