Sztuka w RWK: fotografia, internet, szkło, grafika, malarstwo i rzeźba na nowych wystwach [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-02-16 11:44 | Zmodyfikowano: 2018-02-16 11:56
A|A|A


Zaczynamy od galerii Miejsce Przy Miejscu 14. Od środy można oglądać tam wystawę Tadeusza Chudego. "Kinky" to opowieść o otwieraniu się, poddawaniu się, odczuwaniu i przyjmowaniu bodźców. O zdjęciach i ich bohaterach rozmawiam z autorem.

Posłuchaj całej rozmowy:Dla korporacji takich jak Google, Facebook czy Amazon, niemal każdy z nas jest rejestrem kwantyfikowanym przez niewidzialną armię wyspecjalizowanych algorytmów. W okół tego zagadnienia powstały prace kilkunastu artystów, które oglądać można na nowej wystawie w BWA Studio. O "Strategiach Niewidzialności" mówi Romuald Demidenko.

Posłuchaj całej rozmowy:W mia Art Gallery rozpoczęła się "Tyszkiewicz'18. wystawa grafiki". W galerii, oprócz serii najlepszych grafik, pokazanych zostanie kilkanaście pełnych rozmachu, świetnego rysunku i poetycznych lub strasznych wizji, ogromnych brytów cynkowo-tytanowych, zwanych przez artystę Cordami. O wystawie rozmawiamy z Przemysławem Tyszkiewiczem, Magdaleną Szafkowska i Magdaleną Mielnicką.

Posłuchaj całej rozmowy:"Love, Sex & Rock'n Roll" to tytuł i zarazem kwintesencja tego co artyści prezentują na pierwszej w 2018 roku wystawie zorganizowanej przez Galerię Versus. Z rockową energią i szaleństwem, seksowną czerwienią, różem na policzkach i subtelnościami miłosnych uniesień opowiadają o różnych obliczach miłości, namiętności, uczuć. W temat wprowadza nas Pati Dubiel.

Posłuchaj całej rozmowy:"Wieloletni i bogaty dorobek artystyczny twórców zaproszonych do udziału w "Autonomiach Ujawnionych" jest w przypadku każdego z nich szczególnym fragmentem ujawnionej wolności. Jest tym samym autonomią osobistych afektów i refleksji dotyczących siebie i świata". O nowej wystawie w wałbrzyskiej Starej Kopalni opowiadają Zdzisław Nitka, Radek Ślany i Andrzej Mazur

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama