Sztuka w RWK: kobiety w łączności, Pan Tadeusz, sens życia i komiks [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-04-06 16:35 | Zmodyfikowano: 2018-04-06 16:47
A|A|A


Z okazji Roku Praw Kobiet w Muzeum Poczty i Telekomunikacji w piątek rozpoczęła się wystawa "Kobiety w łączności". Zobaczymy na niej niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia, ukazujące pracownice poczty oraz wyjątkowe przykłady telekomunikacyjnych obiektów takich jak telefony, dalekopisy, czy łącznice. W temat wprowadza nas kuratorka Izabela Majkut.

Posłuchaj całej rozmowy:W ramach projektu realizowanego przez dwanaście miesięcy ubiegłego roku z inicjatywy Muzeum Pana Tadeusza, dwunastu autorów wizualnych stworzyło nowe plakaty do kolejnych ksiąg Pana Tadeusza. O rozpoczynającej się w czwartek wystawie "Księgi Pana Tadeusza" mówią jedna z artystek Mirella von Chrupek, Katarzyna Roj i kuratorka Beata Bartecka.

Posłuchaj całej rozmowy:Wraz z nastaniem wiosny, zmierzymy się także z pytaniem o sens życia. To z kolei może sprowokować nas do zmierzenia się z zagadnieniem duchowości w kontekście nowych technologii i ekspansywnych polityk. O tym, w związku z "W poszukiwaniu sensu życia - Nomadic State" - nową wystawą w BWA Studio, rozmawiałem kuratorem Michałem Grzegorzkiem.

Posłuchaj całej rozmowy:Agnieszka Jamroszczak opowiadała o Pawle Garwolu - jednym z najciekawszych polskich twórców komiksu. Od piątku w Galerii Tymczasem w Centrum Kultury Zamek oglądać można wystawę "Instant" na której prezentuje premierowo swój najnowszy projekt komiksowy Kino. Poza tym pojawiają się jego malarstwo oraz ilustracje do książki „Pakuska”.

Posłuchaj całej rozmowy: 


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama