Skład CCC Sprandi Polkowice na Czech Cycling Tour

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-08-08 18:00
A|A|A

fot. cccsport.eu

Wyścig ten zacznie się od 18-kilometrowej jazdy drużynowej na czas, w której „pomarańczowi” sie specjalizują. Wygrali w tym roku tego typu etap w Sibiu Cycling Tour, zajęli 2.miejsce w Coppi e Bartali i 5. w Volta a la Comunitat Valenciana. Siłą napędową zespołu będą Adrian Kurek i Mateusz Taciak, czołowi czasowcy w ekipie.

2.etap będzie pagórkowaty, z długim podjazdem pod Pustevny (1008m n.p.m.) w połowie zmagań. Będzie to bardzo dobry teren dla Pawła Bernasa, który potrafi finiszować z przerzedzonego peletonu. Następnego dnia na kolarzy czeka jeszcze trudniejsze wyzwanie, gdyż na rozkładzie jest aż osiem premii górskim, z czego trzy znajdą się na finałowych trzydziestu kilometrach, prowadzących po 10-kilometrowej rundzie. Nie będzie praktycznie ani kilometra płaskiego, więc czeka zawodników bardzo wymagający dzień w siodle. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko będzie miał spore szanse na końcowy triumf. Leszek Pluciński bardzo dobrze radzi sobie na podjazdach, więc będzie to odcinek dla niego.

Ostatni etap również nie należy do łatwych, głównie za sprawą pagórkowatego początku i 9-kilometrowej pętli wokół Dolan z jednym wzniesieniem, pokonywanym w końcówce aż 9 razy. Na metę wpaść może zarówno ucieczka, jak i – co pokazała zeszłoroczna edycja, gdy kolarze też zmierzyli się z tym etapem – cały peleton. Wtedy główne role na finiszowych metrach powinni odgrywać Frantisek Sisr, Patryk Stosz i Kamil Małecki.

 

Czech Cycling Tour

9 Sierpnia, Etap 1 – Unicov, -18,2km, TTT

10 Sierpnia, Etap 2 – Olomouc – Frýdek-Místek, 197,7 km

11 Sierpnia, Etap 3 – Mohelnice – Šternberk, 178,0 km

12 Sierpnia, Etap 4 – Olomouc – Dolany, 147,9 km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Czech Cycling Tour: Frantisek Sisr, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Kamil Małecki, Patryk Stosz

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama