Pierwsza wygrana wrocławskich siatkarek w elicie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-11-17 16:25

Zespół Marka Solarewicza wszystkie dotychczasowe mecze przegrał po tie breakach. W sobotę zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska przełamały się na parkiecie beniaminka rozgrywek.

Całe spotkanie trwało nieco ponad godzinę, a Volley odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo. Kaliszanki jedynie w pierwszym secie postawiły większy opór drużynie z Wrocławia. W inauguracyjnej partii zespół trenera Marka Solarewicza, dość długo musiał gonić rywalki. Przyjezdne w pewnym momencie przegrywały już 6:11. Straty udało się odrobić przed drugą przerwą techniczną. Końcówka należała już do wrocławianek. Dwa bloki Natalii Wołodko, a potem dwa błędy siatkarek Energi dały zwycięstwo gościom 25:23.

W dwóch kolejnych setach Volley, dość szybko odskakiwał na 5 punktów przewagi. W obu przypadkach ekipa z Dolnego Śląska utrzymała prowadzenie do samego końca. Pomagała w tym spora liczba pomyłek w ekipie z Kalisza. Tak jak w secie trzecim, gdy od stanu 20:22 dwa błędy w rozegraniu Małgorzaty Sobolewskiej dały wrocławiankom pierwszą piłkę meczową.

MVP spotkania została przyjmująca Volley Wrocław Roksana Wers.

Energa MKS Kalisz - Volley Wrocław 0:3 (23:25, 18:25, 21:25).

Energa MKS Kalisz: Adrianna Budzoń, Aleksandra Cygan, Ewelina Janicka, Ljubica Kecman, Rebecka Lazic, Natalia Strózik - Klaudia Kulig (libero) - Justyna Andrzejczak, Kinga Dybek, Anna Głowiak (libero), Małgorzata Sobolewska, Aleksandra Wańczyk.

Volley Wrocław: Anna Łozowska, Natalia Murek, Aleksandra Rasińska, Magdalena Soter, Roksana Wers, Weronika Wołodko - Magdalena Kuziak (libero) - Karolina Piśla.