Trzecia wygrana koszykarek CCC Polkowice w Eurolidze

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-12-05 21:00
A|A|A

fot. kosz.mkspolkowice.pl

Przed przyjazdem do Polkowic zespół z włoskiego Schio nie poznał smaku euroligowego zwycięstwa. Zawodniczki CCC zamierzały zrobić wszystko, by także po zakończeniu pojedynku w hali przy ulicy Dąbrowskiego nie wiedziały jak smakuje wygrana odniesiona w tych prestiżowych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się od celnych rzutów wolnych Agnieszki Kaczmarczyk. Potem serie punktową zaliczyły przyjezdne, które prowadziły już 9:2. Podopieczne trenera Kovacika szybko się przebudziły i doprowadziły do remisu. Do końca pierwszej kwarty walka byłą bardzo zacięta. Po 10 minutach było 15:15. W drugiej kwarcie nadal mecz był bardzo wyrównany. Zespół CCC miał sporo problemów z powstrzymaniem środkowej Schio, Jantel Lavender, która dominowała pod koszami regularnie zdobywając punkty, a także notując zbiórki. Polkowiczanki popełniały błędy doprowadzając trenera Kovacika do konieczności brania czasów. Kolejne przerwy na żądanie niestety nie przynosiły efektu i po 20 minutach zespół CCC przegrywał pięcioma punktami (29:34).

Po przerwie polkowiczanki rzuciły się w pogoń za rywalkami i na minutę przed końcem trzeciej kwarty po celnym rzucie Tiffany Hayes objęły jednopunktowe prowadzenie. Przed rozpoczęciem ostatniej odsłony prowadziły 49:47. Do końca meczu kibice przezywali mnóstwo emocji, bo oba zespoły dawały z siebie wszystko. Zespół z Włoch widząc, że polkowiczanki radzą sobie pod koszami z Lavender i Grudą starał się kończyć akcje z obwodu. Prym wiosła Allie Quigley, znana doskonale z polskich parkietów, na których występowała w barwach Wisły Kraków. Famila ostro naciskała, ale polkowiczanki utrzymywały wynoszącą kilka punktów przewagę. Zawodniczki CCC nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Pokonały Familę 67:61 i tym samym zapisały na swoim koncie trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi.

 

CCC Polkowice – Famila Schio 67:61 (15:15, 14:19, 20:23, 18:14)

CCC: Hayes 16, Kaltsiodou 13, Kizer 10, Leedham 9, Fagbenle 8, Thomas 7, Kaczmarczyk 2, Gajda 2,

Famila: Lavender 18, Quigley 15, Lisec 8, Gruda 8, Battisodo 6, Dotto 4, Gemelos 2, Andre 0, Flippi 0, Fassina 0, Masciardi 0, Crippa 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama