Legnica: Promesy od wojewody na remonty i budowy dróg w regionie

Andrzej Andrzejewski, GN | Utworzono: 2019-09-04 16:51 | Zmodyfikowano: 2019-09-04 16:51
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Dolny Śląsk uzyskał na ten cel rządowe wsparcie - ponad 205 milionów złotych. Z wkładem własnym gmin i powiatów koszt inwestycji sięga 350 milionów.

- Najważniejsze, że to nie w Warszawie, ale tu w regionie zapadły decyzje, o tym jak wykorzystane zostaną te pieniądze - podkreśla wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak:

- Samorządowcy składają wnioski, bo faktycznie samorząd najlepiej wie gdzie droga dla lokalnej społeczności jest najważniejsza. To są dobrze wydane pieniądze. A w tym roku rekordowo, bo za pieniądze, które przekazaliśmy, planujemy zrealizować 240 kilometrów dróg gminnych i powiatowych - mówi wojewoda.

W regionie legnicko-jeleniogórskim największą dotację otrzymały Polkowice - ponad 16 milionów złotych na budowę drogi ułatwiającej dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotacja była tak wysoka, ale miasto musiało dołożyć drugie tyle.

Kwotę odebrał Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic - jednego z najbogatszych miast w Polsce:

- Otrzymałem dość mocną zadłużoną gminę, dlatego to też był priorytet. Po pierwsze mieszkańcy oczekują inwestycji. A po drugie musiałem rozsądnie gospodarować środkami w budżecie. Stąd ten wniosek do funduszu dróg samorządowych - mówi Łukasz Puźniecki.

Na pozostałe zadania samorządowcy otrzymali nawet 80% dotacji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama