Sztuka w RWK - malarstwo Mariana Wołczuka i Jacka Maślankiewicza oraz Wszystkie jutra i Kino Utopia na TIFFie [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-09-05 18:33 | Zmodyfikowano: 2019-09-05 18:47
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Na początek "Wszystkie jutra" czyli wystawa Programu Głównego rozpoczętego właśnie TIFF Festival 2019. Zaprezentowane na niej prace zostaną odczytywane w kontekście wybranych tekstów literackich z gatunku science-fiction. Odwiedziły nas fotografki Svetlana MladenovicAnna Tiessen oraz kuratorka Beata Bartecka.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Galerii Vivid oglądać można wystawę "Marian Wołczuk - Malarstwo". O "abstrakcyjnych płótnach, które niosą z sobą przede wszystkim pozytywną energię, pełną drgających emocji w kolorach, formach i wielowarstwowości" porozmawiałem profesorem Marianem Wołczukiem oraz Moniką Idzikowską.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Muzeum Architektury rozpoczęła się ekspozycja "Jacek Maślankiewicz - malarz". W tekście towarzyszącym wystawie Adam Myjak podkreśla, że w czasach kiedy nowe media spychają malarstwo na margines istnienia, Jacek Maślankiewicz należy do artystów, którzy z ogromną determinacją wierzą w jego sens". My porozmawialiśmy również o koncepcji wystawy, której kuratorem jest Wojciech Stefanik, oraz narciarstwie.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Do TIFF Festival 2019 wróciliśmy za sprawą "Kino Utopii" czyli kolejnej wystawy z Programy Głównego. Tytuł nawiązuje do kin, które kiedyś inspirowały umysły wielkimi ideami, relacjonowały przełomowe historyczne wydarzenia i z odwagą spoglądały w przyszłość. W temat wprowadzili nas fotograf Nico Baumgarten i kurator Franek Ammer.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama