Alexandra Iwanowska srebrną medalistką mistrzostw Polski

BT, PAP | Utworzono: 2019-12-23 06:34 | Zmodyfikowano: 2019-12-23 06:37
A|A|A

fot. Instagram Alexandra Iwanowska

Iwanowska uzyskała czas 31,24 sek. Najlepsza była Weronika Hallmann z AZS AWF Warszawa - 30,69 sek.

Wydarzeniem dnia był rekord kraju na 1500 metrów stylem dowolnym. Paulina Piechota została pierwszą Polką, która przepłynęła ten dystans poniżej 16 minut. Zawodniczka UKS 190 Łódź uzyskała czas 15.56,62 i drugą na mecie Klaudię Tarasiewicz z Polonii Warszawa wyprzedziła o blisko 42 sekundy.

Zawody w Ostrowcu były drugą i ostatnią szansa zdobycia minimów na ME na długim basenie, które odbędą się w maju przyszłego roku w Budapeszcie. Na zakończonych tydzień temu ME na krótkim basenie start w stolicy Węgier zapewniło sobie ośmioro biało-czerwonych: Zuzanna Herasimowicz, Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), Katarzyna Wasick, Marcin Cieślak, Paweł Juraszek (MKS 9 Dzierżoniów), Kacper Majchrzak, Jakub Skierka i pochodzący z Głogowa Radosław Kawęcki.

Po zawodach w Ostrowcu do tego grona dołączyli: Aleksandra Knop, Kinga Paradowska, Paulina Peda, Paulina Piechota, Kacper Stokowski, Karol Ostrowski, Michał Poprawa i zawodnika Śląska Wrocław Damian Chrzanowski.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama