Nagrody Pióro Fredry i Dobre Strony zostaną przyznane w grudniu

BT, PAP | Utworzono: 2020-10-27 18:02 | Zmodyfikowano: 2020-10-27 18:11
A|A|A

fot. mat. prasowe

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to największe w stolicy Dolnego Śląska święto literackie, które tradycyjnie odbywa się w grudniu. Co roku swoją ofertę prezentują tu wydawcy z całej Polski. Wydarzenie jest także okazją do spotkań z autorami, ilustratorami i tłumaczami. 

„Odwołanie targów to pierwsza taka sytuacja w ich historii. Mimo trudnych okoliczności organizatorzy postanowili jednak, że towarzyszące targom dwie ważne nagrody dla wydawców – Nagroda Edytorska Pióro Fredry i Nagroda Edytorska Dobre Strony – zostaną przyznane, choć w nieco innym niż co roku trybie” – mówi Aleksandra Konopko z Wrocławskiego Domu Literatury.

Jak wyjaśniła, zmianie uległ regulamin nagród. Do tej pory książki do obu konkursów mogli zgłaszać tylko wydawcy uczestniczący we Wrocławskich Targach Dobrych Książek. „W tym roku będzie inaczej. Szczególna sytuacja i odwołanie WTDK wpłynęły na otwarcie tegorocznych konkursów dla wszystkich wydawców oraz na przedłużenie przyjmowania zgłoszeń do 16 listopada. Wydawcy mogą zgłaszać książki, które ukazały się pomiędzy listopadem 2019 r. a listopadem 2020 r.” – powiedziała Konopko.

Listę książek nominowanych do obu nagród poznamy 4 grudnia, a 14 grudnia ogłoszeni zostaną zwycięzcy. Nagrodzone wydawnictwa otrzymają po 20 tys. zł na wydanie kolejnej książki. Fundatorem nagród finansowych jest KGHM Polska Miedź S.A., natomiast organizatorem konkursów Wrocławski Dom Literatury.

„Naszą misją, szczególnie teraz, jest wspieranie wydawców oraz wartościowej i reprezentującej wysoki poziom merytoryczny i edytorski literatury. Dlatego też cieszymy się, że Nagroda Edytorska Pióro Fredry i Nagroda Edytorska Dobre Strony zostaną przyznane również w tym roku” – podkreśliła Marta Kiewel z Wrocławskiego Domu Literatury.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama