Basket Liga Kobiet. Porażka Ślęzy, zwycięstwo CCC Polkowice

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2020-10-31 21:32

Wrocławianki dobrze rozpoczęły konfrontację z Politechniką, grając skutecznie po obu stronach parkietu. Ślęza zdobyła pierwsze pięć punktów w meczu, a po podaniu Anny Jakubiuk do Agaty Dobrowolskiej i trafieniu tej drugiej, żółto-czerwone prowadziły 9:3. Przyjezdne jeszcze przez kilka chwil kontrolowały wydarzenia na parkiecie, po celnym rzucie Niny Dedić prowadząc 15:11. Na ten rzut szybko odpowiedziała indywidualną akcją Jazmine Davis, a po chwili Dobrowolska sfaulowała Martynę Koc, która z linii rzutów osobistych doprowadziła do remisu. Prowadzenie dla Ślęzy odzyskała Julia Tyszkiewicz, ale już w kolejnym posiadaniu Koc przymierzyła za trzy i to gospodynie schodziły na przerwę między kwartami z minimalną przewagą.

Już w pierwszej akcjidrugiej kwarty za trzy trafiła Jowita Ossowska. Dwa oczka dołożyła Ruth Hamblin, a chwilę później drugą trójkę dołożyła Ossowska. Ślęzę stać było na dwa celne osobiste – po jednym autorstwa Sug Sutton i Anny Jakubiuk. Politechnika po niespełna trzech minutach drugiej kwarty prowadziła już 30:19. Najpierw znowu nie udało się zatrzymać pod koszem Hamblin, a po pudle Stephanie Jones po drugiej stronie parkietu Sylwia Bujniak znalazła Martynę Koc i w niecałe 180 sekund Politechnika przeprowadziła serię 12:2, która zmieniła całkowicie dynamikę meczu.

Tuż po przerwie prowadzenie urosło do dwudziestu oczek po celnych rzutach Davis i Hamblin. Od stanu 52:32 Ślęza zdobyła osiem kolejnych punktów – dorobkiem podzieliły się Jones i Dobrowolska. Po drugiej stronie parkietu mierząca 198 centymetrów wzrostu Ruth Hamblin robiła, co chciała z defensywą 1KS-u i po trafieniu na 62:50 trener Rusin poprosił o przerwę. Po time-oucie nie zmieniło się zbyt wiele, Politechnika zdołała jednak powiększyć prowadzenie o jeden punkt.

Faul Niny Dedić na Martynie Koc otworzył czwartą odsłonę – reprezentantka Polski wykorzystała oba osobiste na 66:51, a Ślęza pierwsze punkty w tej części zdobyła dopiero po dwóch minutach, kiedy firmowa dwójkowa akcja Sutton-Jones przyniosła punkty tej drugiej. Trafienia rozgrywającej 1KS-u i Anny Jakubiuk zmniejszyły straty do dziewięciu punktów, co poskutkowało czasem, o który poprosił trener Wojciech Szawarski. Przez kolejne dwie minuty żadna ze stron nie przeprowadziła udanej akcji. U upływający czas był na rękę gospodyniom, które bez większych problemów kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Po kolejnym trafieniu Ruth Hamblin na pięć minut przed końcową syreną gdańszczanki prowadziły 70:57. Skuteczne akcje Tyszkiewicz i Dobrowolskiej dały Ślęzie pięć punktów, ale cóż z tego, skoro po drugiej stronie parkietu znów dwa oczka zdobyła Hamblin. Ostatecznie Ślęza przegrała 73:80.

DGT AZS Politechnika Gdańska - 1KS Ślęza Wrocław 80:73 (18:17, 30:15, 16:19, 16:22).

Punkty:

DGT AZS Politechnika Gdańska: Ruth Hamblin 19, Martyna Koc 13, Jazmine Davis 12, Jowita Ossowska 12, Sylwia Bujniak 11, Kateryna Rymarenko 9, Martyna Pyka 2, Natalia Gwizdała 2, Karolina Strzelczyk 0.

1KS Ślęza Wrocław: Alesia Sutton 25, Stephanie Jones 14, Agata Dobrowolska 10, Anna Jakubiuk 7, Nina Dedic 6, Nikola Dudasova 5, Julia Tyszkiewicz 4, Dominika Poleszak 2.

W meczu CCC Polkowice z AZS-em Poznań również nie brakowało emocji. Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane. Dość powiedzieć, że pierwsza z nich zakończyła się remisem, a na przerwę AZS schodził z jednym punktem przewagi.

W trzeciej kwarcie przyjezdne tylko powiększyły przewagę. Szczególnie dobrze prezentowała się G'Mrice Davis. Kluczowa była jednak dobra gra polkowiczanek w czwartej kwarcie. Ekipa z Dolnego Śląska nie tylko szybko odrobiła pięć punktów straty, ale jeszcze wyszła nas prowadzenie, którego nie oddała do końca. 70:67 i CCC pozostaje niepokonane w lidze.

CCC Polkowice – Enea AZS Poznań 70:67 (15:16, 16:16, 17:21, 22:14).

Punkty:

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg-Wiley 22, Keisha Hampton 19, Dragana Stankovic 11, Julia Drop 8, Weronika Gajda 5, Abigail Glomazic 3, Weronika Telenga 2;

Enea AZS Poznań: Gmrice Davis 14, Jovana Popovic 13, Daria Marciniak 12, Karolina Stefańczyk 7, Aleksandra Parzeńska 7, Julia Adamowicz 6, Tiffany Brown 5, Marta Nowicka 3.