Problemy przy remoncie ulicy Pomorskiej. Będzie kostka na przemian z asfaltem

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2021-02-04 08:07 | Zmodyfikowano: 2021-02-04 08:08
A|A|A

fot.. Neo[EZN]/fotopolska.eu (CC BY-SA 4.0)

Wrocław ma problem z remontem ulicy Pomorskiej. W projekcie zaplanowano asfalt na całej jezdni, jednak nie zgodził się na to Wojewódzki Konserwator Zabytków. Fragmentami ma zostać zachowana historyczna kostka brukowa, wyjaśnia Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji:

Wiemy, że to może być problem, ale jesteśmy od ochrony dziedzictwa kulturowego, wyjaśnia Daniel Gibski, zastępca Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków:

Urzędnicy będą próbowali przekonać konserwatora do zmiany zdania, bo jego decyzji nie przysługuje odwołanie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~////
2021-02-06 12:15:19
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 3
może ta pani niech wraca skąd przyszła . wygląda że łatwo wydawać decyzje dotyczące rzeczy , których na oczy się nie widziało . niestety wielu ludziom z wiekiem pada coś na mózg który znika w zastraszającym tempie .
~wrocek srocek
2021-02-05 15:44:21
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 6
..a widział kto normalnego urzędasa we wro? ja nie spotkałem..
~Idiota
2021-02-05 12:53:19
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jak można wydać taka bzdurna decyzję? Dlaczego mamy takich niekompetentnych urzędników ?
~Jak zwykle na skróty
2021-02-05 12:17:15
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ok, czyli proponuje jeździć autami po torowiskach skoro tam leży asfalt a nie ma go na jedni dla aut. Skoro idzie się na łatwiznę i robi po łebkach to nigdy nie będzie nigdy nic porządnie zrobione.
~Obywatel
2021-02-05 11:46:43
z adresu IP: (87.239.xxx.xxx)
Ocena: 5
Asfalt się cholernie nagrzewa, kostka hałasuje i jest droga! Zamknąć i posadzić trawę!
~Ktostam
2021-02-04 14:15:49
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wy nie wiecie kto jest Wojewódzkim konserwatorem zabytków... nie jest ten Bartosz co sie wypowiada... on tylko przekazuje informacje które dostał. A pani która jest w wojewódzkim konserwatorem zabytków i jest osobą decyzyjną to sobie sprawdźcie internecie...
~Paweł W.
2021-02-04 13:49:23
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 10
Skończmy z kostką. Przy Operze, na Krupniczej, Sądowej jakoś kostki nie ma, a więcej zabytków dookoła.
~Purkiel z Wrocka
2021-02-04 13:25:45
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
A gdzie zabytkowa kostka z Traugutta, krakowskiej ,glinianej itp I co jest asfalt!!! Gdzie był wtedy Pan Konserwator ,spał więc to nie jest tłumaczenie
~Pryk
2021-02-04 13:22:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
A gdzie zabytkowa kostka z Traugutta,krakowskiej,glinianej,itp Gdzie był wtedy konserwator !!!
~Jan
2021-02-04 10:56:14
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 14
Kostka dziedzictwem kulturowym? 300 lat temu bylo tam bloto..wiec moze miejscami przywrocic naturalna blotna nawierzchnie? NIech ten konserwator wytlumaczy prostemu czlowiekowi, w czym kostka jest lepsza od asfaltu...to jest jakies mega osiagniecie epoki? Kostki mozna zostawic w ciagach pieszych i to trzeba zrobic dobrze, zeby sobie ludzie nog nie skrecali, ale nie na glownej ulicy w dzielnicy (Halas, wikeszy poslizg dla autobusow i innych pojazdow).
~ekoeko
2021-02-04 10:08:16
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 18
Na ulicy Pomorskiej we Wrocławiu jest duży ruch ciężkich pojazdów. Widzę że Wojewódzki Konserwator Zabytków nigdy nie mieszkał przy ulicy Pomorskiej, gdyby mieszkał to by nie wybrzydzał. Konserwatorze hałas od kostki dudni wrocławianom na wielu ulicach. O niektórych na stronie PRW pisali mieszkańcy zmęczeni ciągłym hałasem i drganiami.
~sky
2021-02-04 09:48:16
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 11
Uważam to za żart.