Finał Pucharu Polski nie dla szczypiornistów z Lubina

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-03-13 20:15

Początek meczu był bardzo wyrównany. Drużyny przez pierwsze 10 minut wymieniały się ciosami. Dobrze spisywali się też obaj bramkarze, a solidna obrona z obu stron sprawiła, że do 15 minuty padło zaledwie 9 bramek. Gospodarze  wyszli na prowadzenie po faulu Jakuba Morynia. Sędzia podyktował dwie minuty kary oraz rzut karny, który wykorzystał Rennosuke Tokuda. Chwilę później 2 minuty kary otrzymał także Roman Chychykało i goście przez minutę musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Na 5 minut przed końcem pierwszej części spotkania tarnowianie prowadzili 9:7, a potem udało im się powiększyć przewagę do 3 bramek, dzięki trafieniu Kacpra Majewskiego z kontrataku. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 13:10

Na początku drugiej odsłony kolejne trafienie Majewskiego podwyższyło przewagę Azotów. Lubinianie nie potrafili wykończyć swoich akcji celnym rzutem. Problemy w ataku mieli także gospodarze. Dopiero w 37. minucie bramkę dla gości udało się zdobyć Wojciechowi Hajnosowi. Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy drużyny zdołały rzucić łącznie tylko 3 gole. 15 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników mieliśmy wynik 18:15. Goście robili wszystko, aby odrobić straty. Zadanie ułatwiło im odesłanie na ławkę kar Wojciecha Dadeja. W 48. minucie Miedziowi przegrywali tylko 17:18. Tarnowianie ponownie zaczęli jednak powiększać przewagę i na 5 minut przed końcem ich prowadzenie wynosiło 5 bramek. Podopieczni Jarosława Hipnera nie byli już w stanie dogonić rywali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 30:21 i to drużyna z Tarnowa zameldowała się w finale pucharowych rozgrywek.

Finałowego rywala Azotów wyłoni drugi półfinał, w którym Łomża Vive Kielce zagra z Orlenem Wisłą Płock.

Grupa Azoty SPR Tarnów - Zagłębie Lubin 30:21 (13:10)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 6, Wojdan 3, Sanek, Kowalik 1, Wajda 1, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu, Mrozowicz 4, Zahirović 3, Yoshida 3.

Zagłębie Lubin: Schodowski, Bartosik – Stankiewicz, Netz 4, Moryń, Pawlaczyk, Gębala, Sroczyk, Pietruszko, Marciniak 4, Hajnos 2, Bogacz 2, Kupiec 1, Adamski 2, Drobiecki 4, Chychykało 2.