Nie Było Grane: Daniel Lanois, Oxford Drama (rozmowa)

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2021-03-26 22:00 | Zmodyfikowano: 2021-03-26 22:00

I chociaż Rolling Stone obwołał go przed laty „najbardziej znaczącym producentem lat 1980”, to często zapomina się, że Kanadyjczyk ma też drugą twarz: artysty dość regularnie nagrywającego i wydającego swą autorską muzykę.
Przed tygodniem jego najnowsza produkcja „Heavy Sun” ujrzała światło dzienne i fragmentów tej płyty posłuchamy. Zresztą nie tylko tej, bo producenckie tropy Lanoisa zaprowadzą nas m. in. do Berlina.


W Berlinie powstał też najnowszy teledysk Oxford Dramy, towarzyszący naszej niedawnej piosence tygodniaNot My Friend”. [LINK]
Jak powstawała, jaki był na nią pomysł i jak materializowały się pozostałe piosenki z właśnie wydanej płyty „What's The Deal With Time?”. W końcu jak mocno ten koncept związany był z Berlinem, ale i z muzyką wielokrotnie przez nas słuchanych w NBG Grizzly BearBig Thief czy The War on Drugs?


 Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 19.00 do 21.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


M. in. o tym opowiadać będzie Gosia Dryjańska, wokalistka i tekściarka wrocławskiego duetu.
A naszej rozmowie towarzyszyć będzie premierowa muzyka z najnowszej, trzeciej studyjnej płyty wrocławskiego duetu oraz selekcja z albumów ważnych dla Gosi i Marcina Mrówki, stanowiących inspirację przy tworzeniu „What's The Deal With Time?

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.