Bartosz Łobaza z kolejnym złotem mistrzostw Polski w curlingu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-05-04 09:15 | Zmodyfikowano: 2021-05-04 09:15

Mistrzostwa Polski rozgrywane były w pierwszej w Polsce profesjonalnej hali do curlingu – Curling Łódź, a obrońcy tytułu w składzie: Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin (vice-skip), Marcin Ciemiński i Bartosz Łobaza pokonali w finale POS Łódź 9:3.

W całym turnieju (faza grupowa i runda finałowa) drużyna Konrada Stycha odniosła 9 zwycięstw i zanotowała jeden remis. Dzięki wygranej w mistrzostwach Polski Bartosz Łobaza i jego koledzy z sopockiego zespołu wywalczyli prawo reprezentowania Polski w mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w Norwegii.

W mistrzostwach Polski po raz pierwszy wystąpili trenowani na co dzień przez Bartosza Łobazę zawodnicy i zawodniczki DKC Dzik Świdnica. Przedstawiciele jedynego klubu curlingowego na Dolnym Śląsku, którzy do Łodzi pojechali głównie zdobywać doświadczenie, uplasowali się na dalszych pozycjach.