Bartosz Łobaza z kolejnym złotem mistrzostw Polski w curlingu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-05-04 09:15 | Zmodyfikowano: 2021-05-04 09:15
A|A|A

fot. Bartosz Łobaza/Facebook

Mistrzostwa Polski rozgrywane były w pierwszej w Polsce profesjonalnej hali do curlingu – Curling Łódź, a obrońcy tytułu w składzie: Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin (vice-skip), Marcin Ciemiński i Bartosz Łobaza pokonali w finale POS Łódź 9:3.

W całym turnieju (faza grupowa i runda finałowa) drużyna Konrada Stycha odniosła 9 zwycięstw i zanotowała jeden remis. Dzięki wygranej w mistrzostwach Polski Bartosz Łobaza i jego koledzy z sopockiego zespołu wywalczyli prawo reprezentowania Polski w mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w Norwegii.

W mistrzostwach Polski po raz pierwszy wystąpili trenowani na co dzień przez Bartosza Łobazę zawodnicy i zawodniczki DKC Dzik Świdnica. Przedstawiciele jedynego klubu curlingowego na Dolnym Śląsku, którzy do Łodzi pojechali głównie zdobywać doświadczenie, uplasowali się na dalszych pozycjach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Robert
2021-05-05 19:10:18
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gratuluję sukcesu Panie Bartku. Dobrze wiedzieć, że tak piękna i atrakcyjna dyscyplina olimpijska jest obecna na Dolnym Śląsku . Z wielką przyjemnością wybiorę się do Świdnicy na taki trening.
~lud
2021-05-05 09:37:59
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nudny sport, kamieniem po lodzie i jeszcze mop
~Basia
2021-05-04 19:09:47
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 1
Super! Gratuluję! :) Coś się dzieje w tej naszej Świdnicy ????
~Kamil
2021-05-04 17:15:40
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gratulacje !!!Bardzo fajnie że taki człowiek jak Bartek stworzył klub i zachęca do promowania sportu jakim jest curlling trzymam kciuki za dzik Świdnica
~Ola
2021-05-04 15:17:39
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 1
Panie Bartku gratuluję. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy pana z klubem z Sopotu i kibicuję członkom klubu Dzik w kolejnych zawodach. Miałam przyjemność brać udział w treningu organizowanym przez pana Bartka. Wbrew pozorom curling nie jest łatwą dyscypliną sportu, ale już po pierwszej lekcji treningowej można mieć frajdę z gry w uproszczonej formie. Polecam każdemu spróbować.
~Senior+
2021-05-04 13:59:03
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gratulacje!!!???????????? Piękny sukces na MP i inicjatywa z propagowaniem curlingu na Dolnym Śląsku ????
~Go Świdnica
2021-05-04 13:58:02
z adresu IP: (159.220.xxx.xxx)
Ocena: 1
Fajne inicjatywy w naszym mieście.
~Konrad
2021-05-04 13:46:01
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
BRAWO!!!
~Zbych
2021-05-04 13:40:44
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Fajnie, że rozkręca się nowa inicjatywa. Tak trzymać!
~Łukasz
2021-05-04 13:38:07
z adresu IP: (185.245.xxx.xxx)
Ocena: 1
gratulacje :-)
~Kamil
2021-05-04 13:36:07
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gratulacje, super sprawą że można grace curling na Dolnym Śląsku