Faworyt górą. Głogowianie nie dali rady Nafciarzom w Superlidze

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2021-05-10 06:30

Początek był wyrównany, oba zespoły odpowiadały regularnie na trafienia przeciwników. W tej części meczu dobrze spisywał się Rafał Stachera w bramce Chrobrego, który skutecznie interweniował przy rzutach Michała Daszka czy Przemysława Krajewskiego. W 14 minucie zespół z Dolnego Śląska wyszedł na jednobramkowe prowadzenie za sprawą Adama Babicza, a 60 sekund później goście prowadzili już 8:6. Trener Xavi Sabate poprosił o czas. Przy stanie meczu 7:10 karą dwóch minut został upomniany Krzysztof Komarzewski. Mimo gry w osłabieniu Nafciarze odrobili dwie bramki, a tuż po tym jak ich zawodnik pojawił się na parkiecie doprowadzili do wyrównania. W 20. minucie Wisła prowadziła po rzucie Alvaro Ruiza 11:10 i tym razem trener Witalij Nat poprosił o czas. Ostatnie minuty pierwszej połowy to twarda gra w obronie w wykonaniu gospodarzy. W 29. minucie płocczanie prowadzili już 16:13 po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Przemysława Krajewskiego. Pierwsza połowa zakończyła się rzutem wolnym dla Chrobrego, jednak wynik nie uległ zmianie i do szatni głogowianie schodzili z trzybramkową stratą.

Druga połowa rozpoczęła się od skutecznych ataków Orlen Wisły. W 43 minucie płocczanie prowadzili pięcioma bramkami i trener Nat poprosił o czas. Trzy minuty później czerwoną kartka został ukarany Dawid Krzywicki, który w ostry sposób powstrzymał Alvaro Ruiza. Po kwadransie gry w drugiej odsłonie gry Wisła wygrywała już 26:17 i kontrolowała przebieg meczu. Nafciarze skutecznie rozgrywali kontry i długo rozgrywali piłkę. Na 10 minut przed końcem prowadzili 11 bramkami. Zawodnicy Chrobrego walczyli ambitnie, aby odrobić część strat. Słaba skuteczność po przerwie (tylko 7 goli, przy 13 zdobytych w pierwszej połowie) nie pozwoliła jednak głogowianom zmniejszyć dystansu. Spotkanie zakończyło się pewnym 14-bramkowym zwycięstwem wicemistrzów Polski.

Orlen Wisła Płock – KS SPR Chrobry Głogów 34:20 (16:13)

Orlen Wisła: Morawski, Rybicki – Daszek 5, Mihić 4, Vejin 4, Szita 4, Toto 3, Komarzewski 3, Krajewski 3, Ruiz 2, Fernandez 2, Mindegia 2, Dutra 1, Czapliński 1 oraz Terzić, Stenmalm.

Chrobry: Stachera, Kapela – Babicz 5, Zdobylak 4, Jamioł 4, Grabowski 3, Przysiek 2, Marszałek 1, Tilte 1 oraz Warmijak, Krzywicki, Orpik, Tylutki, Bekisz, Klinger.