Gramy dalej o awans! Biało-czerwoni nie dali się pokonać faworytom

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2021-06-19 23:15 | Zmodyfikowano: 2021-06-19 23:15

Biało-czerwoni zagrali ofiarnie w obronie, z determinacją w pressingu i sporo biegali. Nie załamali się też tym, że od 25. minuty przegrywali po golu Alvaro Moraty 0:1. Jeszcze  przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania, ale Karol Świderski z dystansu uderzył w słupek, a Robert Lewandowski przy dobitce trafił prosto w bramkarza Unaia Simona.

Kapitan reprezentacji zrehabilitował się po zmianie stron. W 54. minucie po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka Lewandowski głową skierował piłkę do siatki, powiększając do 67 goli dorobek w barwach narodowych. Polacy do końca ofiarnie odpierali ataki Hiszpanów. Dopisało nam też szczęście, bo w 58. minucie Gerard Moreno nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek, a w końcówce kapitalną interwencją uratował nas Wojciech Szczęsny.

Po "meczu o wszystko" czeka nas teraz "mecz o awans". W środę o 18.00 o wyjście z grupy zagramy ze Szwecją.

Po sobotnim remisie z Hiszpanią Polacy z jednym punktem zajmują ostatnie miejsce w grupie E. Prowadzą Szwedzi z dorobkiem czterech, trzy mają Słowacy, a dwa Hiszpanie. Jednak wygrana Polaków z ekipą ze Skandynawii sprawi, że na pewno zajmiemy jedno z dwóch czołowych miejsc w grupie. Szwedów po ewentualnym zwycięstwie wyprzedzimy dzięki lepszemu bilansowi bezpośredniego spotkania, za nami będzie także jeden z zespołów - Hiszpania lub Słowacja -  które zmierzą się o tej samej porze w Sewilli.

Grupa E: Hiszpania - Polska 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Alvaro Morata (26), 1:1 Robert Lewandowski (54-głową).

Hiszpania: Unai Simon - Marcos Llorente, Aymeric Laporte, Pau Torres, Jordi Alba - Koke (68. Pablo Sarabia), Rodri Hernandez, Pedri Gonzalez - Gerard Moreno (68. Fabian Ruiz), Alvaro Morata (87. Mikel Oyarzabal), Dani Olmo (61. Ferran Torres).

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek (85. Paweł Dawidowicz), Tymoteusz Puchacz - Kamil Jóźwiak, Jakub Moder (85. Karol Linetty), Mateusz Klich (55. Kacper Kozłowski), Piotr Zieliński - Karol Świderski (68. Przemysław Frankowski), Robert Lewandowski.

Żółte kartki - Hiszpania: Pau Torres, Rodri Hernandez. Polska: Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Robert Lewandowski.

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów 12 500.