Górnik Wałbrzych zostaje w 1. lidze

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-05-22 22:16

Wałbrzyszanie sprawili sporą niespodziankę w drugim spotkaniu serii, kiedy pokonali Sokoła na wyjeździe i przed dwoma meczami w Wałbrzychu doprowadzili do remisu 1:1. W weekendowych spotkaniach Sokół pokazał jednak, dlaczego był najlepszą drużyną sezonu zasadniczego.

Wczoraj wałbrzyszanie długo walczyli z rywalami, ale ostatecznie przegrali 75:77. Dziś mecz był już mniej wyrównany, bo przyjezdni prowadzili od samego początku. Już po pierwszej kwarcie Górnik musiał odrabiać 9 punktów straty. Wałbrzyszanie wzięli się jednak do roboty i na przerwę schodzili z zaledwie pięciopunktową stratą. Od tego momentu Górnik co rusz zbliżał się do Sokoła na dwa punkty, jednak przyjezdni skutecznie odpierali ataki. W czwartej kwarcie wydawało się, że Górnik w końcu wyjdzie na prowadzenie, ale załamała się gra ofensywna wałbrzyszan. Sokół natychmiast wykorzystał sytuację i znów odskoczył. Do końca było już za mało czasu i ostatecznie to Sokół cieszy się ze zwycięstwa w 1. lidze.