Koszykarze Górnika Wałbrzych awansowali do półfinału 1. ligi

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-04-21 08:32
Koszykarze Górnika Wałbrzych awansowali do półfinału 1. ligi - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Górnik od początku był faworytem tej rywalizacji i nie zawiódł. Już w pierwszym spotkaniu wałbrzyszanie triumfowali 86:48. Drugie spotkanie było już bardziej wyrównane, ale udana trzecia kwarta spowodowała, że to znów Górnik wygrał 92:83. W trzecim meczu, jedynym rozegranym w Warszawie wałbrzyszanie znów pokazali doświadczenie i spokój na parkiecie. Mimo tego, że do przerwy prowadzili gospodarze, to Górnik odwrócił losy spotkania i wygrał 89:79.

Zespół z Dolnego Śląska jako pierwszy zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki fazy play-off 1. ligi. Po 2:0 w swoich parach prowadzą jeszcze Dziki Warszawa i HydroTruck Radom, a w rywalizacji GKS-u Tychy z Polharmą Starogard Gdański jest remis 1:1.