Koszykarze Górnika Wałbrzych dalej od Basket Ligi

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-05-15 07:05
Koszykarze Górnika Wałbrzych dalej od Basket Ligi - fot. Robert Radczak

Górnik, podobnie jak w pierwszym meczu, znów rozpoczął od udanych akcji i prowadzenia na tablicy wyników. Tym razem jednak Dziki potrzebowały mniej czasu, by wrócić do gry i przejąć kontrolę nad spotkanie. Po pierwszej kwarcie strata wałbrzyszan wynosiła trzy punkty, ale już do przerwy urosła do dziesięciu oczek. Dziki grały agresywnie w obronie, a Górnik miał spore problemy ze zdobywaniem punktów.

Sytuacja poprawiła się nieznacznie po kolejnych dziesięciu minutach, ale wciąż strata wynosiła 8 punktów. W ostatniej kwarcie wałbrzyszanie nie byli jednak w stanie zbliżyć się do rywali, wręcz przeciwnie, to stołeczna ekipa grała wciąż skutecznie i ostatecznie gospodarze przegrali 57:72.

W rywalizacji do trzech wygranych Górnik przegrywa już 0:2. Kolejne spotkanie odbędzie się 20 maja w Warszawie.