Mistrzynie Polski rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu Superligi Kobiet

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-07-17 09:05 | Zmodyfikowano: 2022-07-17 09:05
Mistrzynie Polski rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu Superligi Kobiet - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej na pierwszych zajęciach spotkały się w Parku Leśnym w Lubinie, gdzie odbyła się rozgrzewka oraz pierwszy trening. 

Zawodniczki Zagłębia na początku przygotowań do nowego sezonu trenować będą intensywnie, mając po dwie jednostki dziennie. Treningi będą bardzo zróżnicowane, gdyż mistrzynie kraju trenować będą w hali, w terenie, na stadionie lekkoatletycznym, czy na siłowni. Nie zabraknie również zajęć na basenie czy piasku.

Z biegiem czasu sztab szkoleniowy schodzić będzie z obciążeń, a zacznie się więcej zajęć z piłką. W sierpniu Zagłębie rozegra również pierwsze mecze kontrolne, w których jednym z przeciwników będzie czeski Banik Most. W dniach 19-21 sierpnia w Lubinie odbędzie się 25. Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego, w którym mają wystąpić silne zespoły europejskie, a także czołowe drużyny PGNiG Superligi Kobiet.

W nowym sezonie Zagłębie wystąpi w odmienionym składzie. Do drużyny aktualnych mistrzyń Polski dołączyły cztery nowe zawodniczki, w tym trzy reprezentantki swoich krajów – Barbara Zima, Natalia Pankowska, Czeszka Jana Šustková oraz Słowaczka Karin Bujnochova.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.