Wicemistrzowie świata na turnieju w Twardogórze

Anna Mikołajczyk, BT | Utworzono: 2022-09-20 10:55
A|A|A

fot. mat. prasowe

TAURON Giganci Siatkówki to turniej, który kilkanaście lat temu narodził się w głowie oleśniczanina Wojciecha Rozdolskiego. Przez pierwsza lata rozgrywany był w Oleśnicy. Potem wędrował po Polsce. W ubiegłym roku impreza wróciła na Dolny Śląska, do Jelcza-Laskowic. Teraz zagości w Miliczu i w Twardogórze.

Ideą imprezy jest pojedynek polskich drużyn z zagranicznymi. Tym razem będzie to starcie polsko-belgijskie. Nasz kraj reprezentować będą PGE Skra Bełchatów, jeden z naszych najbardziej utytułowanych klubów ostatnich lat, a także aktualny wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel. Z Belgii przyjadą obecny mistrz tego kraju Volleyteam Roselare oraz VC Maaseik (jeszcze nie tak dawno znany jako Noliko Maaseik), który ma w swoim dorobku finały europejskich pucharów, a także 16 złotych medali belgijskiej ligi. Dla wszystkich drużyn będzie to jeden z najważniejszych sprawdzianów przed startem rozgrywek (I kolejkę PlusLigi zaplanowano na 1.10), a dla kibiców okazja, aby na żywo oglądać świeżo upieczonych wicemistrzów świata. W Bełchatowie grają: Karol Kłos, Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. W Jastrzębiu – Jakub Popiwczak i Tomasz Fornal. Cała piątka była w kadrze naszej reprezentacji, która dotarła do finału zakończonych właśnie mistrzostw świata.

TAURON Giganci Siatkówki to jednak nie tylko starcia na najwyższym szczeblu. To także szereg imprez towarzyszących. Impreza zacznie się już w piątek (23.09) w Miliczu. Najpierw dojdzie tam do reaktywacji Alei Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki, a następnie kibice emocjonować się będą finałem TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, w którym zagrają młodziczki MKS-u MOS-u Wrocław i Juvenii Rawy Mazowieckiej. Do drużyny, które przebrnęły przez turnieje kwalifikacyjne w Sycowie i w Wieluniu. Ostatnim aktem będzie tego dnia tradycyjny już mecz Gwiazd Siatkówki z Reprezentacją TAURON-a.

- Nasz turniej z roku na rok się rozrasta. To nie tylko mecze seniorskich drużyn, ale także TAURON Młodzi Giganci Siatkówki. Od lat bowiem powtarzamy, że chcemy promować siatkówkę wśród dzieci i młodzieży. Pokazać wszystkim, że to jest dobra alternatywna na spędzanie czasu – tłumaczy Wojciech Rozdolski. - TAURON Giganci Siatkówki na stałe wpisali się w kalendarz nie tylko polskiej, ale i europejskiej siatkówki. Gościliśmy już m.in. drużyny z Niemiec, Włoch czy Turcji. Teraz przyszedł czas na Belgów. Jestem przekonany, że mecz będą stały na bardzo wysokim poziomie – dodaje.

Kolejny raz partnerem tytularnym Gigantów Siatkówki został TAURON.

- Jesteśmy powołani do tego, aby wspierać rozwój sportu na różnym poziomie. Chcemy wychowywać poprzez sport, propagować go. Robimy to z wielkim zapałem – mówi Artur Warzocha, wiceprezes firmy TAURON.

Od tego roku partnerem medialnym TAURON Gigantów Siatkówki została TVP Sport, która na żywo pokaże wszystkie spotkania turnieju. Umowę podpisano na cztery lata.

Wciąż można kupować bilety – dostępne są na stronie internetowej https://giganci.sportigio.com/tickets. Każdy bilet obowiązuje na dwa mecze danego dnia. Wstęp w piątek do hali w Miliczu nie jest biletowany. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Warto dodać, że po raz pierwszy w tym roku rozegrany zostanie także żeński turniej TAURON Gigantów Siatkówki. W październiku (22-23.10) do Twardogóry przyjadą m.in. Mistrz i wicemistrz Polski, czyli Grupa Azoty Chemik Police i Developres Rzeszów.

Partnerem tytularnym turnieju jest TAURON. Złotym Sponsorem - PKN ORLEN. Partnerami medialnymi – obok TVP Sport – Radio Wrocław i Gazeta Wrocławska.

TAURON Giganci Siatkówki 2022 – TERMINARZ

Piątek, 23.09, Milicz
godz. 15.30 – Milicka Aleja Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki (Rynek)
godz. 17 – finał rozgrywek TAURON Młodzi Giganci Siatkówki (Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kopernika 18),
godz. 19 – mecz Gwiazdy Siatkówki – Reprezentacja TAURON
Sobota, 24.09, Twardogóra (hala GOSiR, ul. Wrocławska 39)
godz. 16 PGE Skra Bełchatów – Greenyard VC Maaseik
godz. 18 Jastrzębski Węgiel – Knack Volley Roselare
Niedziela, 25.09, Twardogóra
godz. 15 PGE Skra Bełchatów – Knack Volley Roselare
godz. 17 Jastrzębski Węgiel – Greenyard VC Maaseik

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama