Ruszyła dziesiąta edycja City Trail we Wrocławiu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-23 09:40 | Zmodyfikowano: 2022-10-23 09:40
Ruszyła dziesiąta edycja City Trail we Wrocławiu  - fot. Tomasz Pawlicki/mat. prasowe

Zawody na dystansie 5 km ukończyło 447 osób. Triumfator biegu – Jakub Gorzelańczyk to zwycięzca klasyfikacji generalnej w poprzedniej edycji cyklu City Trail we Wrocławiu. Do mety dobiegł w czasie 15:09.

Wygrana nie przyszła dzisiaj łatwo. Zwycięstwo wyrwałem o włos. To był bardzo mocny finisz. Robert Kulik, z którym rywalizowałem, mocno „szarpnął” na ok. 400 m do mety, zdobył nade mną kilkumetrową przewagę, ale nie utrzymał tempa i na metę wpadliśmy równocześnie, zdecydowały setne sekundy. Jestem bardzo zadowolony z tego biegu, nie spodziewałem się, że mogę tak szybko pobiec 5 km. Jestem po maratonie, przeplatam biegi uliczne startami w górach i od sierpnia nie wykonywałem szybkich treningów, ze względu na skręconą pod koniec wakacji kostkę. Bardzo motywuje mnie obecna forma i dlatego mam w planie jeszcze kilka startów w tym roku. Oczywiście będę także rywalizował w kolejnych biegach City Trail, a nie wykluczam, że pojawię się również na poznańskiej trasie, bo na co dzień mieszkam właśnie w Poznaniu – mówił na mecie zwycięzca biegu.

Drugie miejsce zajął Robert Kulik, z czasem 15:09, a trzeci był Kacper Adamczak – jego wynik to 15:17.

W rywalizacji kobiet najszybsza była Kinga Pietrzak z czasem 18:10. Drugie miejsce zajęła Emilia Liputa (18:31), a trzecią lokatę wywalczyła Ilona Grygiel (19:08).

Wyniki biegu głównego TUTAJ

Swoje biegi miały także dzieci i młodzież. Najmłodsi startowali na 200 m, nieco starsi mieli do pokonania 400 m, kolejna kategoria 600 m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 304 uczestników i jest najwyższa frekwencja w dziesięcioletniej historii dziecięcych biegów City Trail we Wrocławiu.

City Trail to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Lesie Osobowickim. Do ukończenia cyklu wymagane są minimum 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg City Trail Gold.

Kolejne zawody City Trail we Wrocławiu zaplanowane są na 19 listopada.