Wystartowały zapisy do CITY TRAIL. Leśne biegi odbywać się będą także we Wrocławiu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2020-09-23 07:30 | Zmodyfikowano: 2020-09-23 07:30

Epidemia koronawirusa wymusiła na wielu organizatorach biegów istotne zmiany. W przypadku przełajowego cyklu CITY TRAIL zmiany oznaczają zawieszenie formuły Grand Prix, zastąpienie części biegów treningami oraz indywidualnymi startami.

- Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że organizacja cyklu 60. biegów w okresie jesienno-zimowym jest wykluczona, bo niesie zbyt duże ryzyko. Wymyśliliśmy więc formułę zastępczą, która pozwoli nam utrzymać kontakt z biegaczami, a jednocześnie będzie dla nich motywacją do biegania w zimowych miesiącach, a nam pozwoli przetrwać ten trudny rok – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Zapisy, które ruszyły 21 września dotyczą 10 biegów na dystansie 5 km, które odbędą się od 17 października do 22 listopada 2020 oraz biegów indywidualnych na trasach CITY TRAIL i wspólnych treningów, które rozpoczną się 5 grudnia 2020 i zakończą 21 lutego 2021.

- Październikowe i listopadowe biegi będą miały klasyczną formułę, z podsumowaniem i dekoracją najszybszych zawodników od razu po każdej z imprez. Na każdy bieg przewidujemy limity miejsc, a uczestników będziemy dzielić na tury, tak by w każdej z nich pobiegło maksymalnie 250 osób. Niestety aktualnie zawieszamy zawody dla dzieci i młodzieży, ale nie wykluczamy, że w najbliższych tygodniach opracujemy formułę umożliwiającą zorganizowanie biegów dla najmłodszych podczas zimowych spotkań na trasach. Spotkania te oznaczają, że w konkretnych dniach będziemy pojawiać się na trasach naszych przełajowych „piątek”, oznaczać je i udostępniać biegaczom na 3 godziny. W tym czasie nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał patrol medyczny i oczywiście nasza ekipa. Druga część naszej wizyty w mieście to wspólny trening pod szyldem akcji „Salomon How To Trail Run”, dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Trening rozpocznie się po „zamknięciu” trasy. Program treningów będzie zawierał wartościowe elementy ogólnorozwojowe, które będą opracowane przy współpracy z Centrum Ruchu i Terapii BODYWORK – szczegółowo wyjaśnia Justyna Grzywaczewska, PR manager Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem CITY TRAIL.

Trzecim etapem edycji 2020/2021 są wiosenne biegi, które mają odbyć się w klasycznej formule – identycznej lub zbliżonej do tej, którą zaplanowano na jesień. Szczegóły organizatorzy przekażą najwcześniej w grudniu, a zapisy ruszą na początku 2021 roku.

Trasy biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden liczą 5 km, a ich stopień trudności jest bardzo zróżnicowany. Za jedną z najszybszych uważana jest trasa w Lesie Osobowickim we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl

fot. Radek Pizoń

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.