Pierwszy start sztafety z zawodniczką z Wałbrzycha

BT, PAP | Utworzono: 2022-12-01 19:31
Pierwszy start sztafety z zawodniczką z Wałbrzycha - fot. logo Pucharu Świata
fot. logo Pucharu Świata

Reprezentantki Szwecji wystartowały w składzie Linn Persson, Anna Magnusson, Hanna Oeberg i Elvira Oeberg. Ukończyły bieg z czasem 1.14,59 i przewagą 28 sekund nad drugimi Niemkami. Obie ekipy zanotowały po sześć niecelnych strzałów. Trzecie były Norweżki z czasem 1.15,31 i trzema niecelnymi strzałami.

Polki straciły do liderek 5 minut i 37 sekund, dodatkowo mając na swoim koncie dziewięć niecelnych strzałów. Ostatecznie uplasowały się na 12. miejscu.

W czwartek startowała także męska sztafeta 4x7,5 km. Wygrali Norwegowie przed Niemcami i Francuzami. Polacy zakończyli rywalizację na 16. pozycji.

Runda PŚ w Kontiolahti potrwa do 4 grudnia, a przed końcem roku rywalizacja przeniesie się jeszcze do austriackiego Hochfilzen (8-11 grudnia) oraz do Annecy-Le Grand Bornand we Francji (15-18 grudnia).

Łącznie zaplanowano dziewięć rund, a ostatnia - w Oslo-Holmenkollen - odbędzie się 16-19 marca. Ponadto w programie imprez są m.in. mistrzostwa Europy w szwajcarskim Lenzerheide (25-29 stycznia) oraz mistrzostwa świata w Oberhofie (8-19 lutego).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.