Zdecydowała końcówka. Ślęza wygrywa w Sosnowcu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-01-08 20:15
Zdecydowała końcówka. Ślęza wygrywa w Sosnowcu - fot. Ślęza Wrocław

Lepiej w mecz weszły wrocławianki, które objęły kilkupunktowe prowadzenie. Od stanu 6:13 zespół Jordiego Aragonesa rozpoczął pogoń. Udanie grę prowadziła Jennifer Coleman. Po dziesięciu minutach było 15:17, ale już na początku drugiej odsłony miejscowe wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie (19:17). Po kilku minutach gry było już 25:18. Wrocławianki nie zamierzały jednak oddać pola i po trzech skutecznych atakach było 25:24.

Po celnej „trójce” Ślęza odzyskała prowadzenie (26:29). Na krótko jednak, bo najpierw trafiła Coleman, a następnie wolne wykorzystała Łucja Grzenkowicz (30:29). Końcówka drugiej kwarty upłynęła pod znakiem nieznacznej dominacji Zagłębia. Najpierw trafiła Batabe Zempare, potem przechwyt zaliczyła Alicja Jarząb, po którym akcję punktową zakończyła Coleman i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 38:36.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Ślęzy odzyskały prowadzenie (40:41). Po pięciu minutach trzeciej kwarty był remis po 47. Walka kosz za kosz trwała w najlepsze. Przed ostatnią kwartą przyjezdne prowadziły minimalnie 57:55 i o wszystkim w tym niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu miała zadecydować czwarta, ostatnia kwarta.

Po kolejnej celnej trójce podopieczna Arkadiusza Rusina objęły prowadzenie 62:57, ale w odpowiedzi trzy punkty zdobyła Klaudia Wnorowska. Była to pierwsza celna trójka Zagłębia w tym meczu. Drugą popisała się Coleman (65:66). Przy stanie 65:68 trener Aragones wziął czas, aby wprowadzić nieco spokoju w poczynania koszykarek Zagłębia. Po dwóch punktowych akcja Miroslavy Mistinovej Zagłębie objęło prowadzenie 69:68. W odpowiedzi „trójka” Ślęzy i było 71:69, ale za chwilę dwa punkty zdobyła Coleman i znów był remis 71:71. Na dwie minuty i dziewiętnaście sekund przed końcem po kolejnym rzucie za trzy punkty Renaty Brezinowej wrocławianki prowadziły już 76:71. Po akcji dwa plus jeden było 75:76 i nieco ponad pięćdziesiąt sekund do końca meczu. Zempare nie trafiła i piłka była po stronie rywalek, które - za sprawą Stephanii Jones - zdołały oddać celny rzut. Na dwanaście sekund przed końcem przy stanie 75:78 ostatnią akcję meczu miały sosnowiczanki, ale próba za trzy punkty nie powiodła się i ze zwycięstwa cieszyły się koszykarki z Wrocławia.

Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław 75:78 (15:17, 23:19, 17:21, 20:21)

Zagłębie Sosnowiec: Jennifer Coleman 24, Batabe Zempare 23, Miroslava Mistinova 12, Klaudia Wnorowska 6, Sylwia Wojtylas 4, Alicja Jarząb 3, Łucja Grzenkowicz 3, Karolina Zuziak 0.

Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 20, Julia Drop 14, Aleksandra Mielnicka 14, Anna Jakubiuk 11, Renata Brezinova 10, Karolina Stefańczyk 5, Patrycja Jaworska 4, Wiktoria Kuczyńska 0.