Zdecydowały karne. KPR bez kompletu punktów

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2023-01-25 21:15 | Zmodyfikowano: 2023-01-25 21:15
Zdecydowały karne. KPR bez kompletu punktów  - fot. materiały prasowe PGNiG Superligi
fot. materiały prasowe PGNiG Superligi

W początkowych minutach walka toczyła się bramka za bramkę. Kobierzyczanki dochodziły do sytuacji rzutowych równie często jak rywalki, ale miały większy problem ze skutecznością. Spora w tym zasługa Victorii Salatniuk, której skuteczne interwencje między słupkami dały przyjezdnym dwubramkowe prowadzenie (5:7 w 12′).

Podopieczne Edyty Majdzińskiej doprowadziły do remisu za sprawą dobrze dysponowanej Aleksandry Olek (9:9 w 23′). Po drugiej stronie boiska najwięcej problemów defensywie sprawiała obrotowa Tetiana Poliak  i to jej zespół schodził na przerwę w bardziej komfortowej sytuacji. Galiczanka po 30 minutach prowadziła 13:10.

Po zmianie stron kobierzyczanki nieco zmniejszyły straty. Po trafieniu Marioli Wiertelak KPR złapał kontakt (13:14 w 33′), ale rywalki wciąż radziły sobie na boisku lepiej (13:17 w 38′). Szczególnie aktywny w tym czasie był duet Dmytryshyn-Prokopiak (16:19 w 43′).

Zawodniczki KPR-u polepszyły swoją grę w ostatnim kwadransie spotkania i zaczęły systematycznie zmniejszać dystans dzielący je od przeciwniczek. Do wyrównania doprowadziła Aleksandra Tomczyk (20:20 w 49′).

Wydawać się mogło, że Galiczanka nie odda zwycięstwa w końcowych minutach (22:23 w 59′). Rzut karny obroniła jednak Beata Kowalczyk, która w końcówce spotkania zanotowała kilka ważnych interwencji. Jej koleżanki z pola dorzuciły jeszcze bramkę, po raz kolejny doprowadzając do remisu i miały szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Nie zdążyły jednak rozegrać akcji i spotkanie zakończyło się remisem po 23:23.

Oba zespoły bezbłędnie wykonywały rzuty karne do czwartej serii. W piątej pomyliła się Katarzyna Cygan, a rywalki ze Lwowa odpowiedziały kolejnym trafieniem z 7. metra i to Galiczanka cieszyła się ze zwycięstwa.

KPR Gminy Kobierzyce zajmuje obecnie w tabeli PGNiG Superligi Kobiet trzecie miejsce, tracąc do wiceliderek z Lublina dwa punkty (przy jednym meczu rozegranym więcej). 

KPR Gminy Kobierzyce – HC Galiczanka Lwów 23:23 (10;13), karne 4-5

KPR: Chojnacka, Kowalczyk – Olek 5, Wiertelak 7, Macedo 3, Despodovska 2, Shupyk 2, Cygan 1, Janas 1, Tomczyk 1, Wicik 1, Domagalska, Buklarewicz, Kozioł, Kucharska.

Najwięcej bramek dla Galiczanki: Tetiana Poliak 7, Anastasija Melekestseva i Diana Dmytryszyn po 4.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.