KPR Gminy Kobierzyce udanie zaczął nowy rok

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-01-07 20:30
KPR Gminy Kobierzyce udanie zaczął nowy rok - fot. materiały prasowe

Początek spotkania był niezwykle wyrównany i twardy, co przekładało się na małą liczbę trafień.  Piłkarki ze Lwowa raz za razem obijały obrabowanie bramki, a kobierzyczanki znakomicie kontrowały, budując stopniowo przewagę nad rywalem (5:1 w 8’). Na półmetku pierwszej części gry gospodynie prowadziły 10:7, a świetnie pod nieobecność Zuzanny Ważnej spisywała się Anastasiya Melekestseva.

Trzeci zespół jesiennej rundy ORLEN Superligi Kobiet z minuty na minutę wyglądał coraz lepiej, nie pozostawiając złudzeń przyjezdnym. Absolutną zmorą dla zawodniczek ze Lwowa była Beata Kowalczyk, która w pewnym momencie zaliczyła serię trzech obron z rzędu (15:7 w 23’). Drużyna KPR-u spisywała się wybornie w defensywie, a wigoru nie brakowało również w ofensywie. W samej końcówce pierwszej połowy Galiczanka w końcu się przełamała, zdobywając dwa gole z rzędu. Do przerwy szczypiornistki prowadzone przez Marcina Palicę wygrywały 17:9.

Po zmianie stron zespół ze Lwowa zabrał się do odrabiania strat konsekwentnie wykorzystując błędy przeciwniczek (17:12 w 34’). KPR nie pozostał jednak dłużny i odpłacił się trzema trafieniami (20:12 w 37’). W bramce Kobierek pojawiła się Patrycja Chojnacka, której przyjezdne nie potrafiły pokonać dwukrotnie z linii rzutów karnych. Na kwadrans przed końcem rywalizacji tempo nieco się uspokoiło, co z pewnością sprzyjało wysoko prowadzącej ekipie KPR-u (22:13 w 45’).

Galiczanka nie składała broni, lecz drużyna z Kobierzyc była nie do zatrzymania. Kolejne trafienia dokładała Melekestseva i stało się jasne, że już nic nie zagrozi w tym meczu  miejscowym, które ostatecznie wygrały pewnie 33:21.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Anastasiya Melekestseva, która zdobyła aż 12 bramek.

KPR Gminy Kobierzyce – Galiczanka Lwów 33:21 (17:9)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Melekestseva 12, Wiertelak 5, Cygan 4, Kocińska 2, Buklarewicz 2, Janas 2, Despodovska 2, Smolinh 2, Drażyk 1, Kozioł 1, Domagalska.

Galiczanka: Mykoliuk, Stadnyk – Shukal 10, Kozak 5, Havrysh 3, Markevych 1, Diachenko 1, Lakatosh 1, Zdrila 1, Dutko, Prokopiak, Poliak Tetiana, Holinska, Tkach.