Starcie ligowych sąsiadów pod siatką

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-02-17 17:00 | Zmodyfikowano: 2023-02-17 17:00
Starcie ligowych sąsiadów pod siatką  - fot. ks.cuprum.pl/Emilia Jankun

W poprzedniej kolejce Miedziowi ambitnie walczyli w Bełchatowie. Tamten mecz na długo zostanie w pamięci kibiców, głównie przez bardzo zacięty tie-break, grany na przewagi i zakończony zwycięstwem Cuprum 19:17. Zespół trenera Pawła Ruska zdobył dwa bardzo cenne punkty, a w sobotę do swojego dorobku będzie chciał dopisać kolejne ligowe oczka.

Cerrad Enea nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Zespół z Radomia do tej pory wygrał tylko trzy spotkania i na swoim koncie ma 13 punktów, plasując się na 15. miejscu w tabeli, tuż za ekipą z Lubina. Humory w drużynie Pawła Woickiego tylko nieznacznie poprawiła odniesione na początku lutego zwycięstwo w trzech setach z Barkomem Każany Lwów. Siatkarze Cuprum muszą uważać szczególnie na Damiana Schulza, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie Czarnych.

W starciu tych drużyn w pierwszej rundzie PlusLigi górą byli Miedziowi, którzy wygrali w Radomiu po trzech setach. Co ciekawe, to jedyne w tym sezonie zwycięstwo Cuprum w stosunku 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został wtedy wybrany przyjmujący lubinian Alexander Berger – zdobywca 15 punktów. Po stronie rywali najskuteczniejszy był Piotr Łukasik z dorobkiem 14 oczek.

Rewanż z Cerradem Eneą Czarnymi Radom odbędzie się w sobotę 18 lutego o godz. 17.30 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Mecz, od godz. 18.00, będziemy relacjonować w audycji Popołudnie Kibica w Radiu Wrocław.