Wrócili do ławek szkolnych. Tym razem uczą się jak być lepszymi rodzicami

Karolina Bieniek, PP | Utworzono: 2023-03-22 15:55 | Zmodyfikowano: 2023-03-22 15:55
Wrócili do ławek szkolnych. Tym razem uczą się jak być lepszymi rodzicami  - fot. MOPS Głogów
fot. MOPS Głogów

Podczas kilkugodzinnych warsztatów z ekspertami rodzice wymieniają się doświadczeniami i poznają wychowawcze triki, uczą się stawiać dziecku granice i budować zdrowe relacje. Jak przyznają uczestnicy programu - na efekty nie trzeba długo czekać.

- Mam już dorosłe dzieci. Przyznaję że wiele błędów popełniłam, a tu się dużo nauczyłam. Pierwszy raz mogłam się wczuć w rolę dziecka, poczuć co czuje dziecko. Dało mi to do myślenia.

Jak podkreśla psycholożka Aleksandra Lesiak, położenie nacisku na wsparcie i psychoedukację rodziców może być rozwiązaniem problemu coraz dłuższych kolejek do specjalistów dziecięcych.

- Zawsze będzie za mało specjalistów, żeby pomóc z dnia na dzień, na czas. Jeżeli będą w życiu dzieciaków i młodzieży dorośli, którzy ich rozumieją i potrafią wspierać, to specjaliści będą mniej potrzebni. Jeżeli już, to w takich sytuacjach, kiedy naprawdę inaczej się nie da.

Jak podkreślają organizatorzy, udział w zajęciach Szkoły dla Rodziców chętnie biorą od lat zarówno rodzice biologiczni jak i zastępczy, prowadzący rodzinne domy dziecka. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie. Nabór na podobne warsztaty ruszy niebawem także w Legnicy.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

cz. 1

cz. 2

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.