Rusza czwarta edycja plebiscytu Wrocławianka Roku

Joanna Jaros, PP | Utworzono: 2023-09-19 08:10 | Zmodyfikowano: 2023-09-19 08:10
Rusza czwarta edycja plebiscytu Wrocławianka Roku - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet, mówi, że nominowanych z każdym rokiem przybywa:

- Przyznam się, że z roku na rok mamy coraz większe zainteresowanie, coraz trudniejszy wybór, ale o to nam chodzi, żeby pokazywać wrocławianki, które są aktywne zawodowo, społecznie, osiągają sukcesy — robią ważne rzeczy.

To wyróżnienie ma podkreślić wagę kobiet i być uhonorowaniem ich badań, osiągnięć i lat pracy, o czym mówi zdobywczyni tego tytułu, Małgorzata Makarczuk-Kłos, współzałożycielka Fundacji „Non Licet” i Centrum Pomocy Dzieciom.

- Ten temat zaczyna być istotny. To taki mocny akcent docenienia wielu lat pracy w obszarze przeciwdziałania przemocy, ponieważ — teraz już nawet nie liczę — to już jakieś 27 lat.

Na ulicy Oławskiej już teraz można podziwiać wystawę prezentującą dotychczasowe laureatki plebiscytu.  Wśród nich jest m.in. prof. Uniwersytetu Ekonomicznego, Bożena Ryszawska:

- Ja miałam akurat przyjemność być nominowaną w grupie naukowczyń i pokazać swoje badania. Pokazać jak dzisiaj uczelnie są jednak zhierarchizowane i też trochę opierające się na posłuszeństwie, gdzie te kobiety trochę tam giną w dzisiejszej strukturze.

Wrocławianki roku wybierzemy po raz czwarty. - To wyróżnienie nie tylko docenia wieloletnią pracę kobiet, które robią coś dla naszego miasta, ale jest też drogowskazem dla innych pań - mówi profesor Joanna Rymaszewska, wrocławianka roku 2023.

- Bardziej chyba nie chodzi o nas, tylko o to co zrobiłyśmy, podkreślanie znaczenia aktywnych kobiet, Ma to sens i daje siłę kolejnym, a robimy bardzo ciekawe rzeczy i robimy to bardzo skutecznie.

Kandydatki można zgłaszać do 16 października. 

Uroczysta gala wręczenia nagród, które przyzna kapituła złożona z członkiń Wrocławskiej Rady Kobiet, odbędzie się 27 listopada w Teatrze Muzycznym Capitol.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.