Ostatnie 2 tygodnie na zgłoszenie do konkursu filmów animowanych

Ewa Zając, MC | Utworzono: 2024-01-12 18:05 | Zmodyfikowano: 2024-01-12 18:06
Ostatnie 2 tygodnie na zgłoszenie do konkursu filmów animowanych - fot. archiwum Radia Wrocław
fot. archiwum Radia Wrocław

Przegląd to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej, od sześciu lat prezentujące również międzynarodowe produkcje. -Zgłoszenia można wysyłać do 31 stycznia, mówi Aneta Młyńska-Wójcik z DCF:

-Zwykle przychodzi ich od 150 do 200, tak że jest wiec w czym wybierać. Tę pierwszą selekcją prowadzą dzieci,, które brały udział we wcześniejszych edycjach. Myślę że jest to bardzo ciekawy watek, ze dzieci oceniają perspektywę dzieci.

Filmy mogą być zrealizowane w rożnych metrażach - od 45 sekund do 10 minut - i technikach - informuje Joanna Staszewska organizatorka przeglądu. -Mogą to być elementy wycinankowe, mogą to być elementy wykonane z kaszy i sypkie. Mogą być - bo taki film powstał dotyczący zmian klimatycznych - z plasteliny. To co dzieciom i młodzieży w duszy gra przyjmujemy z ogromną chęcią i tak naprawdę otwieramy się na to, co chciałby nam powiedzieć.

Wiek autorów zgłaszanych filmów nie może przekraczać 19 lat, przegląd odbędzie się od 15 do 17 marca we wrocławskim DCF. Karta zgłoszenia do konkursu, regulamin i wszystkie przydatne informacje znajdują się na stronie organizatora przeglądu Halo Echo+ - Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.