Rodzice alarmują: szkoła przy ul. Greckiej jest przepełniona

Ida Górska, WK | Utworzono: 2024-03-28 08:21 | Zmodyfikowano: 2024-03-28 08:22
Rodzice alarmują: szkoła przy ul. Greckiej jest przepełniona - fot. archiwum Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)
fot. archiwum Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

Po zlikwidowaniu pobliskiej podstawówki i przeniesieniu tamtejszych uczniów, w szkole miało być więcej klas niż pomieszczeń. W sieci powstała petycja, w której rodzice żądają rozbudowy szkoły w celu polepszenia warunków uczniów:

Miasto wie o sytuacji szkoły przy Greckiej. Jak mówiła nam Monika Dubec z Urzędu Miasta, decyzje o ewentualnej rozbudowie placówki muszą być podejmowane ostrożnie:

- Znamy sytuację lokalową szkoły przy ulicy Greckiej. Obecnie Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje i aktualizuje szacunkowe koszty utworzenia w budynku dodatkowych toalet. Następnym etapem będzie aktualizacja kosztów przeprowadzenia remontu węzła żywieniowego.

Miasto w 2017 roku planowało rozbudowę szkoły, ale od tego czasu koszty remontu znacznie wzrosły, a liczba dzieci cały czas spada, dodaje Monika Dubec:

- Jeżeli chodzi o rozbudowę palcówki, pamiętajmy, że to są ogromne koszty. Cały czas mamy i badamy liczbę uczniów na danych osiedlach. Za dwa, trzy lata uczniów będzie znacznie mniej i ta rozbudowa nie będzie już tak potrzebna.

Od przyszłego roku pobliska szkoła przy Szkockiej ma użyczyć pomieszczeń przeludnionej podstawówce. Zdanie miasta popiera dyrekcja szkoły.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.