Beton w kanalizacji przy Kuźniczej. Kultowa kawiarnia zamknięta do odwołania. "Dramatyczna sytuacja" - Radio Wrocław

Beton w kanalizacji przy Kuźniczej. Kultowa kawiarnia zamknięta do odwołania. "Dramatyczna sytuacja"

Piotr Kaźmierczak
Piotr Kaźmierczak
| Ćwierć roku temu, 2026-03-06, 16:47
Beton w kanalizacji przy Kuźniczej. Kultowa kawiarnia zamknięta do odwołania. "Dramatyczna sytuacja" - Beton w kanalizacji kamienicy. Art Cafe Kalambur zamknięte do odwołania.
Beton w kanalizacji kamienicy. Art Cafe Kalambur zamknięte do odwołania.
Fot: RW

Kultowe we Wrocławiu Art Cafe Kalambur zamknięte do odwołania. Robotnicy z sąsiadującej budowy Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zalali kanalizację betonem. Uszkodzone zostały rury w całej kamienicy przy Kuźniczej 29, niewykluczone, że beton wlał się także do kanalizacji miejskiej. Michał Litwiniec, współwłaściciel Art Cafe Kalambur mówi, że sytuacja jest bardzo zła:

- Sytuacja jest w tej chwili dramatyczna, bo we wszystkich głównych rurach w piwnicy jest beton, który już zdążył zaschnąć. Oni próbują to jakoś swoimi metodami, pod ciśnieniem ten beton tam wyssać, czy przepchać. Trwa to już praktycznie dobę. My mamy wszystkie lokale zamknięte, ludzie nie pracują, firma stoi. No jest gruz.

Kierownictwo budowy Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej wezwało firmy zewnętrzne, które próbują pozbyć się betonu z rur. Na Kuźniczej pracują pompy o wysokiej mocy, a w piwnicy robotnicy ręcznie wykuwają zestalony materiał budowlany. MPWiK potwierdziło, że otrzymali zgłoszenie o awarii i zajmą się problemem w poniedziałek.

Przeczytaj również: CBA w siedzibie sekcji piłki ręcznej Śląska Wrocław. To ciąg dalszy wczorajszych działań

 


Komentarze (15)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Grek 2026-03-08 09:35:20 z adresu IP: (83.168.xxx.xxx)
Kiedy dokładnie to się stało? czemu nie piszą o tym w gazetach Wrocławskich?
~nocebo 2026-03-07 15:07:54 z adresu IP: (146.70.xxx.xxx)
☆☆☆budowa Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej , kto to finansuje?☆☆☆ news: Transfery zlota i gotowki z ukra do bankow w Wiedniu. W piątek władze węgierskie ogłosiły deportacje byłych wysokich rangą funkcjonariuszy ukraińskich sił zbrojnych, którzy zostali aresztowani podczas transportu wartościowych przedmiotów z Austrii na Ukrainę jeszcze tego samego dnia. Według urzędnika rządowego Zoltána Kovácsa, wśród zatrzymanych był emerytowany generał Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i jego zastępca. W oficjalnym oświadczeniu Węgierskiej Państwowej Administracji Podatkowej i Celnej (NAV) poinformowano, że aresztowania miały miejsce 5 marca w ramach śledztwa w sprawie podejrzenia prania pieniędzy. Dwa pojazdy rzekomo zawierały łącznie 40 milionów dolarów, 35 milionów euro i dziewięć kilogramów złota. Agencja wszczęła śledztwo w sprawie prania pieniędzy. Agencja oświadczyła również: „Tylko w tym roku przez Węgry na Ukrainę przetransportowano ponad 900 milionów dolarów, 420 milionów euro i 146 kilogramów sztabek złota”. .
~RuskaOnucka 2026-03-07 10:14:48 z adresu IP: (2a00:f41:70ee:2fac:0:x:x:x)
"Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej" - to jakiś oksymoron?
~Piekny Las 2026-03-07 10:32:00 z adresu IP: (2a02:8108:9791:dd00:c92:x:x:x)
to jest tzw. "kult metod"(Andrzej Kusniewicz: "trzecie krolestwo") . Jak w czasach PRLu " zarzad" panstwa dyktuje z kim i jak ciemny lud ma wspolpracowac.
~Dante 2026-03-07 09:26:57 z adresu IP: (2a02:8108:9791:dd00:58b0:x:x:x)
Ta wiadomosci na PRW platfomie to klasynczny przyklad „brainrot” (gnicie mózgu). Odnosi się "to" do wyjątkowo krótkotrwałych, absurdalnych i pozbawionych treści i zabarwionych emocjami wiadomosci, filmów (np. fb czyTikTok). Brainrot jest rozumiany jako forma przeciążenia psychicznego spowodowanego nadmierną konsumpcją oglupiajacych newsow, klipy bez tesci często z dziwacznymi postaciami, piskliwymi dźwiękami, mają na celu dostarczenie szybkich bodźców. Brak elementarne wiedzy u publicystow PRW jest przykladem tego zjawiska.
~Dante 2026-03-07 11:21:18 z adresu IP: (2a02:8108:9791:dd00:8d63:x:x:x)
(czytaj uwaznie) ... tu nie idzie o nieprawde tyko bylejakosc, ktora w PRW ma sie dobrze.
~Wera 2026-03-07 09:37:24 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Czy ta notka prasowa przez to kłamie? Czy gdyby był to długi felieton to banderowcy byliby święci?
~Iza 2026-03-07 09:18:26 z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
To teraz po odszkodowanie do ukrów.
~Wowka54ropień 2026-03-07 08:50:00 z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Mnie też wiązali jak beton ale w wagonie bydlęcym jak zza Bugs tu jechałem.
~Wera 2026-03-06 18:37:04 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Czyżby akt banderowskiego sbu?
~234 2026-03-06 18:08:33 z adresu IP: (2a12:a800:2:1:45:141:x:x:x)
Prosimy o informację, czy za tą 'dobrą robotę' budowlaną odpowiadają nadodrzańskie polskojęzyczne pijuski, czy może jakieś importowane, z IQ makaka. Taka informacja bardzo by pomogła na przyszłość, przy sprowadzaniu siły roboczej (np. przez 'dynamiczne' firemki znad Dniepru), by dokonać właściwego wyboru. Szczególnie w obliczu bezrobocia w Polsce, które wspina się na milion. I to w warunkach błyskawicznej depopulacji.
~Logik 2026-03-06 18:02:02 z adresu IP: (2a00:f41:70f5:4d7a:497c:x:x:x)
Beton związał ( ewentualnie stężał) , używanie określeń wysechł, zastygł jest rażącym błędem logicznym . Wysychają ciecze przez odparowanie, zastygają płynne masy wskutek obniżenia temperatury zwykle krystalizując. Wracając do meritum - inwestora, zykonawcę i kierownika budowy czekają postępowania administracyjne oraz sprawa o odszkodowania, a jak kierownik był iluzjonistą pieczątkowym to będzie najciekawsza sytuacja.
~Bob Budowniczy 2026-03-06 17:35:09 z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Mieszanka betonowa wiąże, a nie beton. Beton to już produkt związany ;)
~wowka54r. 2026-03-06 17:17:36 z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Beton nie schnie tylko wiąże!
~Murarz 2026-03-07 08:52:24 z adresu IP: (2a02:8108:9791:dd00:c92:x:x:x)
tak to jest jak pustak pisze o betonie.