Nie tylko Kalambur - beton zalał też miejską kanalizację. Trwa kruszenie i wypłukiwanie - Radio Wrocław

Nie tylko Kalambur - beton zalał też miejską kanalizację. Trwa kruszenie i wypłukiwanie

Piotr Kaźmierczak
Piotr Kaźmierczak
| Ćwierć roku temu, 2026-03-09, 19:16
Nie tylko Kalambur - beton zalał też miejską kanalizację. Trwa kruszenie i wypłukiwanie – Kruszenie i wypłukiwanie betonu przy Kuźniczej wciąż trwa
Kruszenie i wypłukiwanie betonu przy Kuźniczej wciąż trwa
Fot. Piotr Kaźmierczak

W piątek na portalu Radia Wrocław informowaliśmy o awarii kanalizacji przy ulicy Kuźniczej 29 we Wrocławiu. Robotnicy z sąsiadującej budowy Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zalali rury betonem podczas wylewania fundamentów. W efekcie na kilka dni zamknąć musiało się Art Café Kalambur, które mieści się pod wspomnianym adresem. MPWiK w poniedziałek przeprowadziło inspekcję, która potwierdziła, że materiał budowlany dostał się także do systemu kanalizacji miejskiej, mówi Rafał Stefaniak:

- Przeprowadziliśmy specjalistyczną inspekcję TV. Beton zalega zarówno w przyłączu z tej kamienicy, jak i wlał się też do kanału kanalizacyjnego o średnicy 400 mm. Na miejscu działa firma podwykonawcza firmy, która jest sprawcą tego zdarzenia.

Podwykonawca wymienia obecnie kanalizację w kamienicy przy Kuźniczej 29. MPWiK na razie czeka z działaniami, bo kruszenie i wypłukiwanie betonu wciąż trwa:

- Będziemy musieli ponownie dokonać inspekcji TV, czy przy kruszeniu tego betonu nie ucierpiało przyłącze czy też kanał kanalizacyjny. Jeżeli nie, sprawę będziemy uznawać za zakończoną. Jeżeli stwierdzimy, że ten kanał czy przyłącze zostało uszkodzone, to sami będziemy działać na miejscu, a także pociągniemy sprawcę do odpowiedzialności - mówi Rafał Stefaniak z MPWiK.

Art Café Kalambur jest już otwarte, ale w budynku działa na razie zastępcze szambo. Na razie nie wiadomo dokładnie, ile może potrwać usuwanie zastygłego betonu i wymiana rur kanalizacyjnych w budynku.

Wrocław: Co z przetargiem na odbiór odpadów? Krajowa Izba Odwoławcza podważyła decyzję Ekosystemu


Komentarze (8)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kocham Wrocław 2026-03-11 07:39:38 z adresu IP: (93.159.xxx.xxx)
No to ktoś powinien beknoć,a nie bo to przecież z przyjaźni Pol-Ukr.
~Dariusz 2026-03-10 16:04:39 z adresu IP: (2a01:11bf:a0a:6300:8d46:x:x:x)
To nie było przypadkowe zalanie. Chyba jest oczywistym że to dzieło służb obcego reżimu.
~Jerzy 2026-03-10 15:35:40 z adresu IP: (2a00:f41:706e:ea3e:0:x:x:x)
Kolejny Ukraiński sabotaż?
~Gość 2026-03-11 16:17:12 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ukry w akcji, pogonić to ścierwo banderowskie
~Rei 2026-03-10 18:04:42 z adresu IP: (84.39.xxx.xxx)
Zakładam, że to Xi wraz z wnukami Castro. Dodałbym jeszcze kasę za zlecenie od Chameneiego juniora. A właściwie to ile płacą ruskie za takie głupie wpisy jak twoje?
~Wrocek 2026-03-10 03:06:29 z adresu IP: (2a00:f41:701d:3cb9:18ca:x:x:x)
Kanał kanalizacyjny?,dobrze że nie zalali telewizyjny,bo to dopiero były by straty.Pisze się ,,rurę kanalizacyjną" redaktorska tępoto.
~Dariusz 2026-03-10 16:07:34 z adresu IP: (2a01:11bf:a0a:6300:8d46:x:x:x)
Pisze się tak i tak tępaku, ale chodzi o instalację kanalizacyjną. Pójdziesz do szkoły to się dowiesz
~Wro. 2026-03-10 13:24:57 z adresu IP: (2a00:f41:707e:9682:0:x:x:x)
Ty bezrozumna tępoto z dostępem do internetu. Jak nie masz pojęcia o pewnych sprawach . To nie chwal się swoją tępotą.