Wrocław stawia na edukację o szczepieniach. Ruszyła nowa platforma e-learningowa - Radio Wrocław

Wrocław stawia na edukację o szczepieniach. Ruszyła nowa platforma e-learningowa

Elżbieta Osowicz
Elżbieta Osowicz
| 2 miesiące temu, 2026-04-30, 15:01
Wrocław stawia na edukację o szczepieniach. Ruszyła nowa platforma e-learningowa - Nowa platforma o szczepieniach we Wrocławiu. Miasto szkoli mieszkańców online.
Nowa platforma o szczepieniach we Wrocławiu. Miasto szkoli mieszkańców online.
Fot: RW

Wrocław jako pierwszy samorząd w Polsce zdecydował się na dofinansowanie i wdrożenie platformy e-learningowej Custom-Med Lite. To rozwiązanie jest nowym elementem kampanii edukacyjnej „Wrocław się szczepi”, której celem jest szkolenie lokalnych ambasadorów wśród personelu opiekującego się dziećmi i seniorami oraz rodziców nastolatków. - Działanie bezpłatnej aplikacji opiera się na zasadach microlearningu – wiedza przekazywana jest w formie przystępnych mini-wykładów wideo trwających od 3 do 7 minut, zakończonych quizami utrwalającymi - tłumaczy współtworząca aplikację dr Kamila Ludwikowska, prodziekan ds. rozwoju i innowacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu:

- To nie są wykłady nagrane gdzieś tam samemu na zoomie w domu tylko profesjonalnie przygotowane materiały. szczepienia są bardzo chętnie dyskutowanym tematem i bardzo mi zależy na tym żeby równie chętnie ludzie sięgali po wiarygodne źródła a my takiego dostarczamy.

Dlaczego zdecydowano na sfinansowanie takiej platformy edukacyjnej? Tłumaczy Joanna Nyczak, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego:

- Pojawia się dużo fałszywych informacji, zwłaszcza w przestrzeni internetowej w związku z tym my pomimo tego, że nie finansujemy już bezpośrednio samego zakupu szczepionek uważamy, że bardzo ważne jest docieranie do ludzi z rzetelna informacją.

Po wejściu na stronę internetową wrocławsieszczepi.pl można wybrać temat i rozpocząć kurs przygotowany w formie mini-wykładów zakończonych quizami utrwalającymi.

Przeczytaj również: "Patodeweloperskie narośla". Radny Suligowski o mieszkańcach podwrocławskich wsi po materiale o ul. Koreańskiej w Radiu Wrocław


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~To jak? 2026-04-30 17:57:32 z adresu IP: (151.115.xxx.xxx)
O tej dezinformacji powiem tak do tej pani z urzędu jak lekarz jest taki mądry i wszechwiedzący to niech podpisze mi papier,że szczepionka jest w 100% bezpieczna i nie wystąpią u mnie czy moich bliskich żadne odczyny poszczepienne pod odpowiedzialnośćią karną Więc jak będzie dostanę taka podpisaną czy lekarz stchórzy?