To nie koniec sprawy wypadku w Bardzie? Rodzina kierowcy złożyła zawiadomienie przeciwko... szpitalowi - Radio Wrocław

To nie koniec sprawy wypadku w Bardzie? Rodzina kierowcy złożyła zawiadomienie przeciwko... szpitalowi

Jarosław Wrona
Jarosław Wrona
| 6 godzin temu
To nie koniec sprawy wypadku w Bardzie? Rodzina kierowcy złożyła zawiadomienie przeciwko... szpitalowi - Rodzina kierowcy z Barda składa zawiadomienie do prokuratury
Rodzina kierowcy z Barda składa zawiadomienie do prokuratury
Fot. Policja Ząbkowice Śląskie

Rodzina kierowcy, który zmarł kilka dni po tym, jak potrącił śmiertelnie dwie osoby w Bardzie złożyła do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. Chodzi o Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju, gdzie kierowca przebywał bezpośrednio po wypadku, po czym został wypisany do domu na weekend.

W poniedziałek nastąpiło pogorszenie jego stanu. Został przyjęty do szpitala w Kłodzku, gdzie zmarł. Rodzina kierowcy zawiadomiła prokuraturę o możliwym błędzie w sztuce lekarskiej, do jakiego mogło dojść w polanickim szpitalu. Jak powiedział Radiu Wrocław Mariusz Pindera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, śledczy przeanalizują sprawę:

Wykonano sekcję zwłok tego mężczyzny, ale nie mamy jeszcze wyników. Na pewno będzie konieczne uzyskanie opinii biegłych, więc to zajmie trochę czasu. W zależności od tych wyników, tego postępowania dowodowego, będzie można podjąć decyzję co do dalszego toku postepowania.

Nie udało się nam pozyskać komentarza ze strony szpitala w Polanicy-Zdroju. Informacji udziela wyłącznie dyrektorka, która z urlopu wróci za 2 tygodnie.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku w Bardzie doszło 10 czerwca po południu. 52-letni kierowca Toyoty z impetem wjechał w 9-latka i jego 48-letniego ojca tuż przy bazylice. Ofiary po potrąceniu przez samochód uderzyły o ścianę. Zarówno chłopiec, jak i jego ojciec zginęli na miejscu. Kierowca samochodu również trafił do szpitala. Ta też usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wówczas 52-latek nie przyznał się do winy, wskazując, że nie pamięta przebiegu zdarzenia.

Jak się okazało, u mężczyzny jeszcze przed wypadkiem zdiagnozowano chorobę, która mogła mieć wpływ na jego zdolność kierowania pojazdami. Sąd odrzucił jednak wniosek prokuratury o areszt. O śmierci 52-latka Radio Wrocław poinformowało 16 czerwca.

Czytaj także: Doradca marszałka ds. łowiectwa strzelał z broni między domami. Taki pokaz urządził dla młodej pary

 


Komentarze (8)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~August 7 min. temu z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
To chyba że dobrze że zszedł. Z takim piętnem żyć to koszmar.
~Qwerty 2026-06-24 17:18:43 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Pajace od karmy. Karma to przeznaczenie, los. Karma jest o nie może wrócić. Karmę to może kot albo pies zwrócić nieuukiiii.
~Pulack 2026-06-24 15:23:25 z adresu IP: (2a00:f41:b07b:c5d4:0:x:x:x)
Prawo jest zbyt łaskawe, w przypadku zdarzeń śmiertelnych przy użyciu puszki. Dzieciak 9 lat dożył a w komentarzach troszczą sie czy ktoś chciał czy nie. Nie ma to znaczenia, odebrał 2 życia i oby się smażył.
~swey 2026-06-24 14:41:59 z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Do Polaczka vel Polaczki - wsiadł za kierownicę wiedząc ze nie powinien. tyle w temacie
~YSL 2026-06-24 13:22:33 z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Szkoda wielka, bo przynajmniej resztę życia mógłby spędzić w więzieniu za swój czyn
~Polaczek 2026-06-24 14:23:49 z adresu IP: (2a02:a318:40e9:6d80:dd53:x:x:x)
Ty ale po co tak pisać, ty myślisz że on specjalnie to zrobił ? Ty myślisz że on tego chciał. Ty myślisz że jego rodzina nie cierpi przez to, teraz podwójnie cierpią bo za tragiczny wypadek i śmierć.
~YSL 2026-06-24 14:17:42 z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Jaką nienawiścią ? Nikomu źle nie życzę, to było stwierdzenie faktu. Chciał czy nie chciał, stało się, konsekwencje i tak by musiał ponieść
~Polaczki 2026-06-24 14:11:25 z adresu IP: (2a02:a318:40e9:6d80:dd53:x:x:x)
Ty uważaj bo karma może wrócić do ciebie lub twojej rodziny. Nie znasz przyczyny, nie znasz faktów a u jadasz i plujesz nienawiścią. Facet spowodował wypadek, ale nie chciał tego. A ty myślisz, że tobie może się to nie przydarzyć ? To jesteś w błędzie bo najlepszym się to zdarza.