Śląsk Wrocław zagra z liderem ekstraklasy (FILM)

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-08-29 08:31 | Zmodyfikowano: 2014-08-29 08:42

To będzie jedno z ciekawszych spotkań siódmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Śląsk, który wygrał ostatni wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Wrocławianie nie przegrali 10 meczów u siebie z rzędu a we wszystkich spotkaniach na Stadionie Miejskim w tym roku stracili tylko sześć goli. To powoduje, że drużyna Tadeusza Pawłowskiego przed konfrontacją z Górnikiem Zabrze może mieć powody do optymizmu. Wygrana w Białymstoku także powinna dodać piłkarzom skrzydeł. Z dobrej strony w meczu z Jagiellonią zaprezentowali się m. in. Mateusz Machaj i Krzysztof Ostrowski, którzy liczą na kolejny udany występ.

Górnik jest bez wątpienia rewelacją tego sezonu. Zespół prowadzony przez dyrektora sportowego Roberta Warzychę i trenera Józefa Dankowskiego nie doznał jeszcze porażki i konsekwentnie gromadzi punkty. Pierwszoplanowymi postaciami drużyny są były piłkarz Śląska Łukasz Madej i Mateusz Zachara. Ostatni mecz z Górnikiem Łęczna zespół z Zabrza wygrał 2:0 właśnie po golach Madeja. Nawet wobec kontuzji Błażeja Augustyna nie widać było problemów w obronie, którą pewnie kierował kapitan zespołu Adam Danch.

Śląsk będzie musiał sobie poradzić z rzadko spotykaną taktyką, którą preferuje Górnik. Wrocławianie spodziewają się otwartego meczu bo zespół z Zabrza raczej nie będzie tylko czekał na grę z kontrataku. To może spowodować, że spotkanie będzie naprawdę atrakcyjne.

Początek meczu o 18. Będziemy go relacjonować w Radiu Wrocław.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.