Podział punktów w meczu przyjaźni. Wisła - Śląsk 1:1

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-08 22:48 | Zmodyfikowano: 2014-11-08 22:50

Lepiej w mecz weszli wrocławianie. Pierwszy celny strzał oddał Mateusz Machaj, ale Michał Buchalik pewnie złapał piłkę. W 17. minucie bramkarz Wisły nie miał już jednak nic do powiedzenia. Po zespołowej akcji piłka trafiła do Flavio Paixao. Portugalczyk wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Donalda Guerriera. Sędzia jak najbardziej słusznie podyktował rzut karny dla wrocławian. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem przy słupku zdobył swoją jedenastą bramkę w sezonie. Wisła poważniej zagroziła bramce gości dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 32. minucie wrocławian od utraty gola uratował słupek, w który z rzutu wolnego trafił Semir Stilić. W końcówce, szczęścia efektownym strzałem przewrotką próbował Rafał Boguski, ale uderzoną w środek bramki piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się podopieczni Franciszka Smudy, a były gracz Wisły - Mariusz Pawełek miał znacznie więcej pracy. Bramkarz Śląska tuż po rozpoczęciu gry obronił strzał z rzutu wolnego Dariusza Dudki, a chwile później groźną główkę Mariusza Stępińskiego. Rezerwowy Wisły wyraźnie rozruszał drużynę gospodarzy. W 56. minucie mógł po raz kolejny wpisać się na listę strzelców, ale tym razem Pawełka wyręczył Tom Hateley, który wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Szczęście opuściło wrocławian w 68. minucie. Świetna trójkowa akcja Stępińskiego ze Stiliciem i Pawłem Brożkiem, zakończyła się celnym strzałem tego ostatniego z bliska do wrocławskiej bramki. Wisła poszła za ciosem. W 77. minucie mogło być 2:1 dla Białej Gwiazdy, ale po główce Dudki dobrze interweniował Pawełek. Śląsk także mógł rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 88. minucie rzut wolny egzekwował Sebastian Mila. Pomocnik Śląska, podobnie jak wcześniej Bośniak Stilić, trafił jednak w słupek.

Mecz w Krakowie zakończył się podziałem punktów. Dla podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego było to już siódme z rzędu ligowe spotkanie bez porażki.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Flavio Paixao (17-karny), 1:1 Paweł Brożek (68).

Żółte kartki: Wisła - Dariusz Dudka; Śląsk - Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Donald Guerrier - Alan Uryga, Emmanuel Sarki, Semir Stilic, Rafał Boguski, Łukasz Garguła (46. Mariusz Stępiński) - Paweł Brożek.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba - Krzysztof Danielewicz (77. Mariusz Pawelec), Tom Hateley, Flavio Paixao, Sebastian Mila, Robert Pich (61. Lukas Droppa) - Mateusz Machaj (50. Krzysztof Ostrowski).