Porażka wrocławskich siatkarek w szlagierze ekstraklasy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-01-10 18:08

Podopieczne Tore Aleksandersena w tym sezonie nie rozpieszczają swoich fanów. Zespół gra poniżej oczekiwań zwłaszcza w konfrontacjach z drużynami z ligowej czołówki. Tak było m.in. w pierwszym spotkaniu z Atomem, który Impel przegrał na własnym parkiecie 2:3. Sobotni mecz na Wybrzeżu miał być okazją do rewanżu. Tak się jednak nie stało. Wrocławskie siatkarki zagrały bardzo źle. Wicemistrzyniom Polski w żadnym z setów nie udało się przekroczyć granicy 20 punktów.

Pierwszy set pachniał blamażem Impelu. Uczestniczki Ligi Mistrzyń przegrywały najpierw 0:5, a potem już 4:16. Dopiero pod koniec po reprymendzie trenera Aleksandersena - zespół gości zagrał nieco skuteczniej. Wystarczyło to tylko do zmniejszenia strat. Sopocianki pewnie wygrały inauguracyjną partię 25:14.

W kolejnej odsłonie przyjezdne zawodniczki grały już zdecydowanie lepiej, jednak to Atom od początku był na prowadzeniu. Nie tak jednak wyraźnym jak w poprzedniej partii. Wrocławianki nadal miały problem z forsowaniem szczelnego bloku sopocianek. Na drugą przerwę techniczną Impel schodził przegrywając 11:16. Potem siatkarki z Pomorza odskoczyły na 23:16. Wejście na boisko Anity Kwiatkowskiej pozwoliło wrocławiankom zmniejszyć straty do stanu 19:23. Do końca punktowały jednak już tylko zawodniczki Atomu.

Trzeci set okazał się ostatnim. Wrocławianki po raz kolejny nie miały zbyt wielu atutów, by skutecznie przeciwstawić się podopiecznym Lorenzo Micelliego. Wyrównana walka trwała tylko do stanu 10:10. Impelowi nadzieje na przedłużenie spotkania bardzo szybko odebrała skutecznie grająca Katarzyna Zaroślińska, która mocnymi atakami raz za razem omijała blok przyjezdnych. Niewymuszone błędy wrocławianek oraz świetnie funkcjonujący blok Atomu dopełniły reszty. Impel przegrał 15:25 i całe,  bardzo jednostronne, spotkanie 0:3.

Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0 (25:14, 25:19, 25:15)

Atom Trefl Sopot: Anna Kaczmar, Charlotte Leys, Brittnee Cooper, Katarzyna Zaroślińska, Klaudia Kaczorowska, Zuzanna Efimienko - Agata Durajczyk (libero)- Izabela Bełcik, Deja McClendon, Maja Tokarska, Anna Miros, Justyna Łukasik.

Impel Wrocław: Denise Hanke, Katarzyna Mroczkowska, Monika Ptak, Joanna Kaczor, Hana Cutura, Agnieszka Kąkolewska - Mira Topic (libero) - Magdalena Gryka, Jenna Haglund, Anita Kwiatkowska, Anna Grejman, Berit Kauffeldt.

MVP: Izabela Bełcik (PGE Atom Trefl Sopot)