Siatkarze z Wałbrzycha awansowali do 2. rundy play-off

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-04-20 20:13 | Zmodyfikowano: 2015-04-20 20:40

Kolejne starcie Victorii z Krispolem znów miało zacięty przebieg. W sezonie zasadniczym podopieczni Krzysztofa Janczaka dwukrotnie musieli uznać wyższość zespołu z Wielkopolski (2:3 we Wrześni, 1:3 w Wałbrzychu). W fazie play-off w pierwszym meczu rywalizacji toczonej do dwóch wygranych góra była ekipa spod Chełmca, która na wyjeździe zwyciężyła 3:2.

Rewanż w Wałbrzychu rozpoczął się pomyślnie dla przyjezdnych. Wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej, przed którą goście prowadzili różnicą 2 punktów. Po powrocie na parkiet Krispol odskoczył na 5 "oczek" (15:19) i mimo zrywu w końcówce gospodarze nie zdołali już odrobić strat.

W drugiej partii role się odwróciły. To zespół Krzysztofa Janczaka odskoczył od rywali po drugiej przerwie technicznej. Było 19:17, a potem 21:18 dla wałbrzyszan, u których w decydujących momentach lepiej funkcjonował blok i zagrywka. Rywale zdołali wprawdzie zmniejszyć dystans (22:21), ale po świetnym serwisie Filipiaka Victoria zwyciężyła 25:22 i wyrównała stan meczu.

Przełomowa dla losów rywalizacji okazała się trzecia partia. Emocji i zwrotów akcji w niej nie brakowało. Lepiej zaczęli wałbrzyszanie, którzy prowadzili już 8:4. Potem jednak zespół Krzysztofa Janczaka zanotował kolejny przestój i Krispol odzyskał inicjatywę. Goście wygrywali już 21:18, ale wtedy przebudzili się wałbrzyszanie. Od wyniku 22:22 gra toczyła się punkt za punkt. Wojnę nerwów i rywalizację na przewagi po szóstym setbolu wygrali gospodarze 29:27. Znów kluczowa okazała się skuteczna zagrywka Filipiaka.

Czwarty set - już bez takich emocji - od początku układał się po myśli zawodników Victorii, którzy tę partię rozpoczęli od wyniku 4:1. Wałbrzyszanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, w końcówce powiększając przewagę do 5 punktów.

Kolejnym rywalem Victorii Wałbrzych w fazie play-off będzie Ślepsk Suwałki. W drugiej parze półfinałowej Camper Wyszków zagra ze Stalą Nysa.