Oficjalnie: Jacek Kiełb piłkarzem Śląska Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-19 18:25

Kiełb to pierwsze letnie wzmocnienie Śląska Wrocław. Piłkarz podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Nowo pozyskany pomocnik ma 27 lat. Kiełb jest wychowankiem Pogoni Siedlce. Większość swojej kariery spędził w Koronie Kielce. Z tego klubu w 2010 roku przeszedł do Lecha Poznań, ale nie udało mu się zostać ważnym ogniwem drużyny, z którą występował m.in w rozgrywkach Ligi Europy. Zanim na stałe wrócił do Kielc, grał jeszcze przez sezon (2012/2013) w Polonii Warszawa. Od dwóch lat Kiełb był jednym z kluczowych zawodników Korony. Dwa sezony temu strzelił 7 bramek w Ekstraklasie (28 spotkań), a w tym zanotował o dwa trafienia więcej (34). Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywek wystąpił w 145 meczach i strzelił w nich 26 goli. Dwukrotnie wystąpił także w reprezentacji Polski.

Posłuchaj rozmowy z prezesem Śląska - Pawłem Żelemem m.in o pozyskaniu Jacka Kiełba i innych letnich wzmocnieniach


"Po tylu latach nie jest łatwo opuszczać Kielce, ale z drugiej strony nie musiałem zbyt długo zastanawiać się nad ofertą ze Śląska. To świetnie poukładany klub, w którym mam szansę na zrobienie kolejnego kroku w przód. Magnesem były nie tylko puchary, ale również fakt, że zespół Tadeusza Pawłowskiego prezentuje bardzo atrakcyjny dla oka futbol. Zdaję sobie sprawę z konkurencji, jaka panuje w Śląsku na mojej pozycji, ale jest ona niezbędna do tego, by się rozwijać" - przyznał Kiełb.
 
"Serdecznie witamy Jacka na pokładzie Śląska. Rozmowy na temat naszej współpracy były krótkie i bardzo konkretne. Cieszę się, że udało nam się podpisać kontrakt z zawodnikiem, który w naszej opinii nie jest uzupełnieniem składu, ale jego wzmocnieniem. Jestem przekonany, że będziemy mieć z Jacka bardzo dużo pożytku" - powiedział Paweł Żelem, prezes zarządu wrocławskiego klubu.
 
Jacek Kiełb we Wrocławiu pojawi się w poniedziałek, a we wtorek weźmie udział w pierwszym treningu Śląska.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.