Krzysztof Janus zagra w Zagłębiu Lubin

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-19 19:54

"Miedziowi" wczoraj rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, a już dziś ogłosili pozyskanie nowego zawodnika. Jest nim Krzysztof Janus, który podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Nowy zawodnik Zagłębia gra na pozycji skrzydłowego. Ostatnie trzy sezony grał w Wiśle Płock. Szczególnie udane miał poprzednie rozgrywki. Choć jego zespół nie zdołał awansować do Ekstraklasy (trzecie miejsce w lidze), to Janus był wyróżniającą się postacią na jej zapleczu. W 33 występach na pierwszoligowych boiskach zdobył 13 bramek. Był przede wszystkim etatowym wykonawcą rzutów karnych. Wszystkie siedem jedenastek zamienił na gole.

"Zdecydowanie jeden z najlepszych skrzydłowych w zakończonych rozgrywkach I ligi. Jestem przekonany, że te same walory: skuteczność, dynamikę, przebojowość oraz umiejętność gry jeden na jeden może przełożyć na boiska ekstraklasowe. Krzysztof jest zawodnikiem o zupełnie innej charakterystyce niż skrzydłowi w naszej kadrze" - tak umiejętności nowego zawodnika podsumował dyrektor sportowy Zagłębia - Piotr Burlikowski.

Dla Janusa przenosiny do Lubina to powrót na Dolny Śląsk. Piłkarz urodził się bowiem w Brzegu Dolnym.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.