Sparingowe derby szczypiornistów dla Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-28 22:13

Spotkanie rozegrano w hali SP 14 w Lubinie. Na trybunach nie zabrakło kibiców obu stron, a co działo się na parkiecie?

Mecz lepiej zaczęło Zagłębie. "Miedziowi" w końcówce pierwszej połowy prowadzili 14:10, ale do momentu zejścia do szatni stracili trzy bramki nie strzelając przy tym żadnej.

Druga połowa zaczęła się od lepszej gry Chrobrego, który wykorzystwali błędy gospodarzy. W 45 minucie goście byli lepsi 21:18, ale emocji nie zabrakło do końca. Zryw Zagłębia najpierw dał remis, a potem prowadzenie - 25:23. Gospodarze mieli korzystny wynik an siedem minut przed końcem. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Bartosz Jurecki, który przechylił szalę zwycięstwa na stronę głogowskiej drużyny.

Kolejny derbowy sparing odbędzie się 1 sierpnia (sobota) o 17.30 w hali lubińskiego RCSu. Zagłębie tym razem podejmie Śląsk Wrocław.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 27:29 (14:13)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Gumiński 2, Halilbegović 5, Przysiek 5, Macharashvili 4, Szymyślik 5, Krieger 3, Czuwara 1, Kużdeba 1, Pietruszko, Wolski 1.

Chrobry: Stachera, Kapela, Piskorski – Biegaj 5, Świtała 5, Rosiński 4, Babicz 3, Jurecki 3, Gujski 2, Kubała 2, Miszka 2, Kandora 1, Pawłowski 1, Płócienniczak 1, Bąk, Sadowski, Tylutki.